Για τη φάση των “32” του Europa League, η Μπέτις υποδέχεται τη Ρεν (22:00) και η Interwetten προσφέρει την αναμέτρηση με πλήθος αγορών! Οι δυο ομάδες αναδείχθηκαν ισόπαλες 3-3 στο πρώτο μεταξύ τους παιχνίδι.

Μακριά από τα νικηφόρα αποτελέσματα παραμένει εδώ και τέσσερις αναμετρήσεις σε όλες τις διοργανώσεις η Μπέτις, μετρώντας τρεις ισοπαλίες και μια ήττα. Την Κυριακή, η ομάδα του Κίκε Σετιέν υποδέχθηκε την Αλαβές, στα πλαίσια της La Liga, με την οποία μοιράστηκε από ένα βαθμό, μετά και το μεταξύ τους 1-1. Παρότι ήταν αυτή που προηγήθηκε στο σκορ με τον Λο Σέλσο στο 15′, είδε την αντίπαλο της να φτάνει στην ισοφαρίσει δυο λεπτά πριν τη συμπλήρωση μισής ώρας, για το τελικό αποτέλεσμα. Τρίτο παιχνίδι στα τέσσερα τελευταία της που σημειώνεται G/G. Με το βαθμό που πήρε, έφτασε τους 33 συνολικά και είναι στην όγδοη θέση, απέχοντας τρεις πόντους από την πρώτη εξάδα. Εννέα νίκες, οκτώ ισοπαλίες και τρεις ήττες ο εντός έδρας απολογισμός της στη σεζόν, ούσα αήττητη στα πέντε τελευταία (2-3-0), ενώ στα πέντε από τα έξι πιο πρόσφατα σημειώθηκε G/G.

Επιστροφή στις ήττες για τη Ρεν, μετά από τέσσερις αναμετρήσεις με απολογισμό τρεις νίκες και μια ισοπαλία, σε όλες τις διοργανώσεις. Την Κυριακή, η ομάδα του Ζουλιέν Στεφάν φιλοξενήθηκε από τη Ρεμς, στα πλαίσια της Ligue 1, από την οποία και ηττήθηκε με 2-0. Βρέθηκε πίσω στο σκορ από το τρίτο μόλις λεπτό, δεν ήταν ικανή να φτάσει στην ισοφάριση, ενώ το δεύτερο τέρμα που δέχθηκε στο 68′, έβαλε τέλος στις όποιες ελπίδες είχε για κάτι το θετικό. Στα τρία από τα τέσσερα τελευταία της παιχνίδια σημειώθηκε Over 2.5. Μετά και από αυτή την ήττα της, βρίσκεται στην ένατη θέση, έχοντας συγκεντρώσει 36 βαθμούς, όσους έχουν και οι Στρασβούργο και Νιμ, απέχοντας παράλληλα τέσσερις πόντους από την πρώτη τετράδα. Στις έξι νίκες, τέσσερις ισοπαλίες και οκτώ ήττες ο εκτός έδρας απολογισμός της στη σεζόν, με τις έξι από τις οκτώ τελευταίες εξόδους της να ολοκληρώνονται με Under 2.5.