Η Βόρεια Ιρλανδία υποδέχεται τη Λευκορωσία (21:45), για τη δεύτερη αγωνιστική στα προκριματικά του Euro 2020, σε μια αναμέτρηση που η Interwetten προσφέρει με πλήθος αγορών!

Νικηφόρο ήταν το ξεκίνημα στα προκριματικά του Euro 2020 για τη Βόρεια Ιρλανδία. Στην πρεμιέρα της, η ομάδα του Μάικλ Ο’Νιλ υποδέχθηκε την Εσθονία, κόντρα στην οποία πήρε τη νίκη με 2-0. Το σκορ για τους γηπεδούχους άνοιξε ο ΜακΓκιν στο 56′, ενώ το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε με πέναλτι ο Ντέιβις, στο 75ο λεπτό. Πρώτη της νίκη, μετά από τέσσερα φιλικά και επίσημα παιχνίδια, στα οποία μετρούσε μια ισοπαλία και τρεις ήττες. Σημειώθηκε N/G και Under 2.5 στα τέσσερα από τα πέντε τελευταία ματς που έχει δώσει.

Αντιθέτως, η Λευκορωσία χειρότερο ξεκίνημα δεν θα μπορούσε να έχει. Στην πρεμιέρα της, η ομάδα του Ιγκόρ Κριουσένκο αντιμετώπισε την Ολλανδία, στο Ρότερνταμ, από την οποία ηττήθηκε με το βαρύ 4-0, δεχόμενη από δυο τέρματα σε κάθε ημίχρονο. Ένα αποτέλεσμα που ήταν και το πιο δίκαιο, καθώς οι «οράνιε» ήταν ανώτεροι σε όλη τη διάρκεια του παιχνιδιού. Αυτή ήταν και η πρώτη της ήττα μετά από έξι ματς,με τέσσερις νίκες και δυο ισοπαλίες, στα οποία διατήρησε και ανέπαφη την εστία της. Σημειώθηκε N/G και στις οκτώ τελευταίες επίσημες και φιλικές αναμετρήσεις.