Στα πλαίσια της έκτης αγωνιστικής στη Ligue 2, η Γκρενόμπλ φιλοξενεί τη Λανς (21:45) και η Interwetten προσφέρει την αναμέτρηση με πλήθος αγορών!

Αγνοεί τη νίκη στο φετινό πρωτάθλημα η Γκρενόμπλ, έχοντας απολογισμό τρεις ισοπαλίες και δυο ήττες. Για την περασμένη αγωνιστική, το σύνολο του Φιλίπ Χίνσμπεργκερ φιλοξενήθηκε από τη Χάβρη, από την οποία και ηττήθηκε με 3-1. Ο Ενσανγκαμά στο 44′ σημείωσε το μοναδικό τέρμα για την ομάδα του, μειώνοντας προσωρινά σε 2-1. Σημειώθηκε Under 2.5 στα τρία από τα τέσσερα τελευταία της παιχνίδια. Εντός έδρας έχει απολογισμό μια ισοπαλία και μια ήττα, στο φετινό πρωτάθλημα.

Τη δεύτερη διαδοχική της ήττα στο φετινό πρωτάθλημα υπέστη η Λανς, έχοντας προηγηθεί εκείνη κόντρα στη Χάβρη (1-3 εντός). Για την περασμένη αγωνιστική, το σύνολο του Φιλίπ Μοντανιέ φιλοξενήθηκε από την Τρουά, από την οποία και ηττήθηκε με 2-0. Βρέθηκε πίσω στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους, δεχόμενη και ένα δεύτερο τέρμα επτά λεπτά πριν το φινάλε. Σημειώθηκε Under 2.5 στα τρία από τα τέσσερα τελευταία της παιχνίδια. Εντός έδρας έχει απολογισμό μια νίκη, μια ισοπαλία και μια ήττα στο φετινό πρωτάθλημα.