Στα πλαίσια της πρώτης αγωνιστικής των ομίλων στο Copa Africa, η Καμερούν αντιμετωπίζει τη Γουινέα-Μπισάου (20:00) και η Interwetten προσφέρει την αναμέτρηση με πλήθος αγορών!

Τρεις νίκες και μια ισοπαλία είναι ο απολογισμός για το Καμερούν, στα τέσσερα τελευταία παιχνίδια που έδωσε, φιλικά και επίσημα. Στο πιο πρόσφατο, το σύνολο του Κλάρενς Ζέεντορφ αντιμετώπισε το Μάλι, σε φιλικό προετοιμασίας για το Copa Africa, με τις δυο ομάδες να αναδεικνύονται ισόπαλες 1-1. Μπορεί να βρέθηκε πίσω στο 22′, κατάφερε όμως να φτάσει στην ισοφάριση με τον Εκαμπί, στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους. Σημειώθηκε Over 2.5 στα τρία από τα τέσσερα τελευταία παιχνίδια του.

Αγνοεί τη νίκη εδώ και τρία τελευταία παιχνίδια, φιλικά και επίσημα, η Γουινέα-Μπισάου, μετρώντας δυο ισοπαλίες και μια ήττα. Στο πιο πρόσφατο, το σύνολο του Μπασίρο Καντέ αντιμετώπισε την Ανγκόλα, σε φιλικό προετοιμασίας για το Copa Africa, γνωρίζοντας ήττα με 2-0. Βρέθηκε πίσω στο 72′, δεχόμενη και δεύτερο τέρμα ένα λεπτό αργότερα, για το τελικό αποτέλεσμα. Σημειώθηκε Over 2.5 στα έξι από τα οκτώ τελευταία παιχνίδια της.