Στα πλαίσια του δεύτερου προκριματικού γύρου στο Europa League, η Κουόπιο φιλοξενεί τη Λέγκια Βαρσοβίας (19:00) και η Interwetten προσφέρει την αναμέτρηση με πλήθος αγορών! Οι Πολωνοί είχαν επικρατήσει με 1-0 στο πρώτο παιχνίδι.

Αγνοεί τη νίκη εδώ και τέσσερις αναμετρήσεις η Κουόπιο, όπου και μετράει δυο ισοπαλίες και δυο ήττες. Την περασμένη Κυριακή, το σύνολο του Γιάνι Χονκαβάαρα φιλοξενήθηκε από την Κόκολα, από την οποία και ηττήθηκε με 2-1, παρότι είχε ισοφαρίσει προσωρινά σε 1-1 με τον Πουριέ στο 59ο λεπτό. Σημειώθηκε Under 2.5 στα τέσσερα από τα πέντε τελευταία της παιχνίδια. Ηττήθηκε μόλις μια φορά στα έξι τελευταία εντός της, μετρώντας ακόμη τέσσερις νίκες και μια ισοπαλία.

Τη δεύτερη διαδοχική της νίκη και τρίτη στα τέσσερα τελευταία της παιχνίδια, πανηγύρισε η Λέγκια Βαρσοβίας. Την περασμένη Κυριακή, το σύνολο του Αλεξάνταρ Βούκοβιτς φιλοξενήθηκε από την Κορόνα Κιέλτσε, για το πρωτάθλημα, της οποίας επικράτησε με 1-2. Πήρε το προβάδισμα με τον Νοβικόβας στο 25′, δέχθηκε την ισοφάριση λίγο πριν την ανάπαυλα, για να επικρατήσει εν τέλει με τον Γκβίλια στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων. Σημειώθηκε Over 2.5 στα τρία από τα τέσσερα τελευταία της.