Στα πλαίσια των “16” του Copa Brasil, η Κρουζέιρο φιλοξενεί τη Φλουμινένσε (01:15), στη ρεβάνς του μεταξύ τους 1-1, και η Interwetten προσφέρει την αναμέτρηση με πλήθος αγορών!

Αγνοεί τη νίκη εδώ και έξι αναμετρήσεις, σε όλες τις διοργανώσεις, η Κρουζέιρο, όπου και μετράει δυο ισοπαλίες και τέσσερις ήττες. Στην τελευταία, φιλοξενήθηκε από τη Σάο Πάολο, στα πλαίσια του πρωταθλήματος, με την οποία μοιράστηκε από ένα βαθμό, μετά και το μεταξύ τους 1-1. Παρότι βρέθηκε πίσω με τη συμπλήρωση εντός τετάρτου, κατάφερε εν τέλει να φτάσει στην ισοφάριση με το τέρμα του Τιάγκο Νέβες στο 68ο λεπτό. Αυτό ήταν και το έβδομο σερί ματς που ολοκληρώνεται με G/G, ενώ στα πέντε από αυτά υπήρξε και Over 2.5. Μετά από δέκα σερί εντός έδρας νίκες, γνώρισε την ήττα στα δυο τελευταία της αντίστοιχα παιχνίδια.

Την τρίτη διαδοχική της ήττα υπέστη η Φλουμινένσε, έχοντας προηγηθεί εκείνες από Μπαΐα (3-2 εκτός) και Ατλέτικο Νασιονάλ (1-0 εκτός), σε πρωτάθλημα και Copa Sudamericana. Στο πιο πρόσφατο παιχνίδι, φιλοξενήθηκε από την Ατλέτικο Παραναένσε, στα πλαίσια του πρωταθλήματος, κόντρα στην οποία ηττήθηκε με το βαρύ 3-0. Ουσιαστικά “πλήρωσε” το αριθμητικό της μειονέκτημα από το 33ο λεπτό, με το σκορ να είναι τότε στο 1-0. Αυτό ήταν και το τέταρτο Over 2.5 στα πέντε τελευταία της παιχνίδια, ενώ ηττήθηκε στις τέσσερις από τις πέντε πιο πρόσφατες εξόδους της (1-0-4).