intewetten logo

Η Μάντσεστερ Σίτι φιλοξενεί την Τότεναμ, στο ντέρμπι της αγωνιστικής στην Πρέμιερ Λιγκ. Το παιχνίδι είναι στην Interwetten με πολλές επιλογές!

Σε τρομερή φόρμα βρίσκεται εδώ και πολύ καιρό η Σίτι. Για την ακρίβεια, οι «Πολίτες» δεν μπορούν να ξεκολλήσουν από τις νίκες! Έχουν φτάσει τις 15 (!) συνεχόμενες σε όλες τις διοργανώσεις και μοιάζουν ασταμάτητοι. Τελευταία τους επιτυχία, η πρόκριση στο κύπελλο με το 1-3 επί της Σουόνσι. Έπαιξαν με ανεβασμένη την ψυχολογία εκεί, μετά το φοβερό 1-4 στο «Άνφιλντ» επί της Λίβερπουλ. Πρώτη και καλύτερη η Σίτι στην Πρέμιερ, δύσκολα θα χάσει την κούπα.

Βέβαια, η Τότεναμ φιλοδοξεί να αποτελέσει δύσκολο αντίπαλο για τους γηπεδούχους σήμερα. Οι Spurs προέρχονται από ένα φοβερό ματς με την Έβερτον για το κύπελλο. Έχασαν με 5-4 στην παράταση και αποκλείστηκαν. Σίγουρα θα είναι πιο καταπονημένοι, αφού αγωνίστηκαν για 30 λεπτά περισσότερα. Ωστόσο, έεχουν συνηθίσει πλέον στα δύσκολα. Στο πρωτάθλημα, είχαν επιτέλους επιτυχία με το 2-0 επί της Γουέστ Μπρομ.

Η Σίτι, έχει όπως περίμεναν όλοι το προβάδισμα για τη νίκη στο ντέρμπι απόψε. Στις αποδόσεις της interwetten.gr, ο άσος είναι στο 1.33, το “Χ” στο 5.50 και το διπλό στο 8.75.