intewetten logo

Στις 19:30, η Σέφιλντ Γουένσντεϊ υποδέχεται την Ντέρμπι για την 23η αγωνιστική της Championship και η Interwetten προσφέρει την αναμέτρηση με πλήθος αγορών!

Οι παίκτες της Σέφιλντ Γουένσντεϊ αντέδρασαν ιδανικά στην απομάκρυνση του Τόνι Πιούλις από τον πάγκο της ομάδας λίγες ώρες πριν από την εντός έδρας αναμέτρηση με αντίπαλο την Μίντλεσμπρο και πήραν τη νίκη με 2-1. Η Γουένσντεϊ προηγήθηκε 2-0 στο ημίχρονο, κατάφερε να βρει απαντήσεις στην πίεση της Μπόρο και πανηγύρισε ένα σπουδαίο αποτέλεσμα, το οποίο την διατήρησε στο -3 από τη σημερινή της αντίπαλο.

Η Ντέρμπι την προηγούμενη αγωνιστική πραγματοποίησε μία από τις καλύτερες φετινές εμφανίσεις της, αν όχι την καλύτερη, και θριάμβευσε με 4-0 στην εκτός έδρας αναμέτρηση με αντίπαλο την Μπέρμιγχαμ. Τα πάντα κρίθηκαν πολύ νωρίς, η Κάουντι στο 17’ προηγούνταν ήδη με 2-0, σημείωσε και τρίτο τέρμα στο 25ο λεπτό, το υπόλοιπο του αγώνα είναι μάλλον διαδικαστικού χαρακτήρα.

Σύμφωνα με τις αποδόσεις της interwetten.gr, η Ντέρμπι είναι το φαβορί με το διπλό να προσφέρεται στο 2.35! Ο άσος είναι στο 3.30 και το “Χ” στο 3.00.

Στην Interwetten μπορείτε να βρείτε πλήθος από στοιχηματικές επιλογές για το συγκεκριμένο παιχνίδι, όλα τα βασικά στοιχήματα, μέχρι ειδικά ομάδων και παικτών, αλλά και κάρτες, κόρνερ και σκόρερ, μεταξύ άλλων.