Για την 18η αγωνιστική της Jupiler Pro League, η Μπέβερεν υποδέχεται την Κλαμπ Μπριζ (21:30) και η Interwetten προσφέρει την αναμέτρηση με πλήθος αγορών!

Μακριά από τα νικηφόρα αποτελέσματα παραμένει εδώ και οκτώ αναμετρήσεις για το πρωτάθλημα η Μπέβερεν, μετρώντας τρεις ισοπαλίες και πέντε ήττες. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Άντναν Κούστοβιτς φιλοξενήθηκε από την Έουπεν, στην έδρα της οποίας γνώρισε την ήττα με 1-0. Το τέρμα που δέχθηκε λίγο μετά τη συμπλήρωση μισής ώρας, ήταν αρκετό για να κρίνει και την αναμέτρηση. Τέταρτη διαδοχική ήττα, μετά και από εκείνες κόντρα σε Άντερλεχτ (1-2 εντός), Σερκλ Μπριζ (2-0 εκτός) και Μουσκρόν (1-2 εντός), με αποτέλεσμα να βρίσκεται στην τελευταία θέση, όπου και “συγκατοικεί” με την Λόκερεν, έχοντας αμφότερες από έντεκα βαθμούς. Αγνοεί τη νίκη μπροστά στο κοινό της, όπου σε οκτώ αντίστοιχα παιχνίδια πρωταθλήματος μετράει κατά σειρά πέντε ισοπαλίες και τρεις ήττες.

Επιστροφή στις νίκες για την Κλαμπ Μπριζ, μετά από τρία παιχνίδια πρωταθλήματος, με απολογισμό μια ισοπαλία και δυο ήττες. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Ιβάν Λέκο υποδέχθηκε τη Σταντάρ Λιέγης, της οποίας και επικράτησε με 3-0. Μόλις στο έβδομο λεπτό, ο Ντένσβιλ έδωσε προβάδισμα στην ομάδα του, ενώ δέκα λεπτά αργότερα, ο Ντένις διπλασίασε τα τέρματα της. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε στο 36′ ο Αμράμπατ. Με τους τρεις βαθμούς που πήρε, έφτασε τους 34 συνολικά και βρίσκεται στη δεύτερη θέση, απέχοντας τέσσερις πόντους από την πρωτοπόρο Γκενκ. Αξίζει να σημειωθεί πως έχει σκοράρει σε όλα τα φετινά παιχνίδια της στα πλαίσια του πρωταθλήματος. Τρεις νίκες, τρεις ισοπαλίες και δυο ήττες ο εκτός έδρας απολογισμός της, αγνοώντας το διπλό στις τέσσερις πιο πρόσφατες εξόδους της (0-2-2).