Για την τέταρτη αγωνιστική των ομίλων του Europa League, η Μπορντό υποδέχεται τη Ζενίτ (22:00) και η Interwetten προσφέρει την αναμέτρηση με πλήθος αγορών!

Μακριά από τα νικηφόρα αποτελέσματα παραμένει εδώ και τέσσερα παιχνίδια σε όλες τις διοργανώσεις η Μπορντό, μετρώντας μια ισοπαλία και τρεις ήττες. Στο πιο πρόσφατο παιχνίδι της, η ομάδα του Ερίκ Μπεντουέ φιλοξενήθηκε από τη Λυών, για την Ligue 1, με την οποία μοιράστηκε από ένα βαθμό, μετά και το μεταξύ τους 1-1. Παρότι βρέθηκε πίσω στο σκορ λίγο πριν την ανάπαυλα, κατάφερε να φτάσει στο γκολ της ισοφάρισης, με τον Κορνέλιους στο 73ο λεπτό. Με το βαθμό που πήρε, έφτασε τους 15 συνολικά και είναι στη 10η θέση, μαζί με τις Ναντ και Ρεν. Ηττήθηκε στα δυο από τα τρία τελευταία εντός της, έχοντας και μια νίκη. Άποντη μετά από τις τρεις πρώτες αγωνιστικές του Europa League, έχοντας υποστεί ισάριθμες ήττες.

Επιστροφή στα νικηφόρα αποτελέσματα για τη Ζενίτ, μετά και την ήττα-αποκλεισμό από τη Ροστόφ, για το κύπελλο. Την Κυριακή, η ομάδα του Σεργκέι Σεμάκ έπαιξε με την Ακμάτ Γκρόζνι, για το ρωσικό πρωτάθλημα, της οποίας και επικράτησε με 1-0, χάρη στο εύστοχο πέναλτι του Μαρκίσιο στο 31ο λεπτό της αναμέτρησης. Έφτασε έτσι τους 31 βαθμούς και παραμένει μόνη πρώτη, έχοντας διαφορά επτά πόντων από τη δεύτερη Λοκομοτίβ Μόσχας. Ηττήθηκε στις τρεις από τις τέσσερις τελευταίες εξόδους της, ανεξάρτητα από τη διοργάνωση, έχοντας και ένα διπλό. Μετά από τις τρεις πρώτες αγωνιστικές στους ομίλους του Europa League, είναι αήττητη με δυο νίκες και μια ισοπαλία.

**Ισχύει μόνο για εγγεγραμμένα μέλη της Interwetten.