Για την 4η αγωνιστική της Primera Division, η Ουέσκα υποδέχεται στο “Αλκοράθ” τη Βαγιεκάνο (22:00) και η Interwetten προσφέρει τον αγώνα με πλήθος αγορών.

Στην ανωτερότητα της Μπαρτσελόνα υπέκυψε την περασμένη αγωνιστική η Ουέσκα, γνωρίζοντας τη συντριβή με 8-2 από την Μπαρτσελόνα εκτός έδρας. Προηγήθηκε στο 3′ (0-1) και ήταν ανταγωνιστική στο πρώτο ημίχρονο, αν και πήγε με το εις βάρος της 3-2 στ’ αποδυτήρια. Στην επανάληψη ήταν μονίμως σε θέση άμυνας και δεν απέφυγε τη βαριά ήττα, δεχόμενη πέντε τέρματα από μια δαιμονισμένη αντίπαλο. Αυτή ήταν η πρώτη ήττα στη σεζόν για την Ουέσκα, η οποία σήμερα δίνει το πρώτο επίσημο παιχνίδι πρωταθλήματος στην έδρα της.

Στον αντίποδα, η Βαγιεκάνο έδειξε σημαντική πρόοδο στο πρόσφατο παιχνίδι πρωταθλήματος, αλλά και πάλι δεν κατάφερε να πάρει κάτι θετικό γνωρίζοντας την ήττα 1-0 από την Ατλέτικο εκτός έδρας. Παρέμεινε ακόμη χωρίς βαθμό η ομάδα της Μαδρίτης, καθώς αυτή ήταν η τρίτη ήττα στο πρωτάθλημα μετά απ’ αυτές που προηγήθηκαν από τις Λεβάντε (2-0) και Σεβίλλη (1-4).

**Ισχύει μόνο για εγγεγραμμένα μέλη της Interwetten.