Στον τελικό του προκαταρκτικού γύρου του Τσάμπιονς Λιγκ 2018/19, η Λίνκολν υποδέχεται την Ντρίτα (21:30) και η Interwetten προσφέρει τη συγκεκριμένη αναμέτρηση με πλήθος στοιχημάτων.

Η Λίνκολν εκμεταλλεύτηκε το γεγονός πως ο προκαταρκτικός γύρος του Τσάμπιονς Λιγκ διεξάγεται στη φυσική έδρα της, το «Victoria», επικρατώντας με 2-0 της Λα Φιορίτα την Τρίτη (26/6). Το συγκρότημα από το Γιβραλτάρ άνοιξε το σκορ μόλις στο 2’ με το γκολ του Ερνάντεζ. Το τελικό αποτέλεσμα στην αναμέτρηση διαμόρφωσε στο δεύτερο ημίχρονο, και πιο συγκεκριμένα στο 51’ ο Άλεξ Μορένο.

Απ’ την άλλη, μπορεί να χρειάστηκε να φτάσει στην παράταση, ωστόσο η Ντρίτα επιβεβαίωσε τον τίτλο του φαβορί που είχε πριν την αναμέτρηση με τη Σάντα Κολόμα, της οποίας επικράτησε με 2-0 (0-0 η κανονική διάρκεια). Η ομάδα από το Κόσοβο άνοιξε το σκορ στο 99’ με το γκολ του Σαμπάνι. Το τελικό αποτέλεσμα στην αναμέτρηση διαμόρφωσε στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων του πρώτου ημιχρόνου της παράτασης με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι ο Γκεμπρέσι.

**Ισχύει μόνο για εγγεγραμμένα μέλη της Interwetten.