Στα πλαίσια της τέταρτης αγωνιστικής στην Eredivisie, η Φέγενορντ φιλοξενεί την Αλκμάαρ (21:00) και η Interwetten προσφέρει την αναμέτρηση με πλήθος αγορών!

Αήττητη παραμένει στο φετινό πρωτάθλημα η Φέγενορντ, έχοντας απολογισμό δυο νίκες και τέσσερις ισοπαλίες. Την περασμένη αγωνιστική, το σύνολο του Γιαπ Σταμ φιλοξενήθηκε από την Έμεν, με την οποία μοιράστηκε από ένα βαθμό, μετά και το μεταξύ τους 3-3. Προηγήθηκε με 0-2, χάρη στα τέρματα των Κοκτσού (3′) και Νάρσινγκ (12′), είδε την αντίπαλο της να κάνει την ανατροπή (3-2), ένα λεπτό πριν τη συμπλήρωση μιας ώρας. Όμως, το τέρμα του Τόρνστρα στις καθυστερήσεις λύτρωσε την ομάδα του. Σημειώθηκε G/G στα πέντε από τα έξι παιχνίδια της στο πρωτάθλημα. Σε τρία φετινά εντός στη διοργάνωση μετράει μια νίκη και δυο ισοπαλίες.

Τη δεύτερη διαδοχική της νίκη στο πρωτάθλημα πανηγύρισε η Αλκμάαρ, έχοντας προηγηθεί εκείνη επί της Σπάρτα Ρότερνταμ (5-1 εντός). Την περασμένη αγωνιστική, το σύνολο του Άρνε Σλοτ φιλοξενήθηκε από την Ντεν Χάαγκ, της οποίας επικράτησε με 0-1. Το εύστοχο πέναλτι του Κοπμάινερς στο 75ο λεπτό, ήταν και αυτό που έκρινε την αναμέτρηση. Σημειώθηκε N/G στα τέσσερα από τα έξι παιχνίδια της στο πρωτάθλημα. Σε τρία φετινά εντός στη διοργάνωση μετράει δυο νίκες και μια ήττα.