Στα πλαίσια της 27ης αγωνιστικής στη γαλλική Ligue 1, η Μπορντό υποδέχεται τη Μονπελιέ (20:00) και η Interwetten προσφέρει την αναμέτρηση με πλήθος αγορών!

Μετά από δυο αναμετρήσεις με απολογισμό μια νίκη και μια ισοπαλία, η Μπορντό υπέστη και πάλι την ήττα. Για την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Ερίκ Μπεντουέ φιλοξενήθηκε από τη Ναντ, κόντρα στην οποία γνώρισε την ήττα με 1-0. Ένα γκολ στα πρώτα λεπτά του δευτέρου ημιχρόνου, ήταν και αυτό που έκρινε την αναμέτρηση. Αυτό ήταν το έκτο από τα επτά τελευταία της παιχνίδια, που ολοκληρώθηκε με N/G, ενώ αξιοσημείωτο είναι πως στα πέντε από αυτά δεν σκόραρε η ίδια. Μετά και από αυτό το αρνητικό αποτέλεσμα, βρίσκεται στην 13η θέση με 32 βαθμούς, έχοντας σημαντική διαφορά τόσο από την ευρωπαϊκή ζώνη, όσο και από αυτή του υποβιβασμού. Στις έξι νίκες, πέντε ισοπαλίες και δυο ήττες ο εντός έδρας απολογισμός της στο πρωτάθλημα, μένοντας αήττητη στα επτά τελευταία εξ’ αυτών (3-4-0). Τα τρία από τα τέσσερα πιο πρόσφατα ολοκληρώθηκαν με Under 2.5.

Αγνοεί τη νίκη εδώ και πέντε αναμετρήσεις για το πρωτάθλημα η Μονπελιέ, έχοντας απολογισμό τρεις ισοπαλίες και δυο ήττες. Για την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Μισέλ Ντερ Ζακαριάν φιλοξένησε τη Ρεμς, κόντρα στην οποία γνώρισε την ήττα με 2-4. Ευτύχησε να προηγηθεί με τον Κονγκρέ (6′), ενώ προσωρινά ισοφάρισε σε 2-2 με τον Λαμπόρντ (55′), όμως κανένα από αυτά δεν ήταν αρκετό ώστε να πάρει κάτι το θετικό. Αυτή ήταν και η δεύτερη διαδοχική της ήττα, έχοντας προηγηθεί εκείνη από την Παρί Σεν Ζερμέν (5-1 εκτός), με τα τέσσερα από τα πέντε τελευταία της παιχνίδια να είναι με G/G. Βρίσκεται στην όγδοη θέση με 38 βαθμούς, απέχοντας δυο από την έβδομη Νις, η οποία έχει και ματς λιγότερο. Στις τέσσερις νίκες, έξι ισοπαλίες και τρεις ήττες ο εκτός έδρας απολογισμός της στο φετινό πρωτάθλημα, αγνοώντας το διπλό στις έξι τελευταίες εξόδους της. Οι πέντε από τις έξι πιο πρόσφατες ολοκληρώθηκαν με Under 2.5.