Στα πλαίσια της 14ης αγωνιστικής στην Eliteserien, η Ρανχάιμ φιλοξενεί τη Ρόζενμποργκ (21:00) και η Interwetten προσφέρει την αναμέτρηση με πλήθος αγορών!

Αγνοεί τη νίκη εδώ και τρεις αναμετρήσεις η Ρανχάιμ, όπου και μετράει δυο ισοπαλίες και μια ήττα. Για την προηγούμενη αγωνιστική, το σύνολο του Σβάιν Μάαλεν φιλοξενήθηκε από τη Στάμπαεκ, με τις δυο ομάδες να αναδεικνύονται ισόπαλες χωρίς τέρματα. Σημειώθηκε Under 2.5 και στα τέσσερα τελευταία της παιχνίδια. Εντός έδρας έχει απολογισμό δυο νίκες, δυο ισοπαλίες και δυο ήττες στο φετινό πρωτάθλημα.

Μετά την ήττα από την Τρομσό (1-0), η Ρόζενμποργκ επέστρεψε και πάλι στις νίκες. Για την προηγούμενη αγωνιστική, το σύνολο του Έιρικ Χόρνελαντ φιλοξένησε την Κρίστιανσουντ, κόντρα στην οποία πήρε τη νίκη με 1-0, χάρη στο εύστοχο πέναλτι του Γένσεν στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου. Αυτή ήταν και η τέταρτη νίκη της στις πέντε τελευταίες αναμετρήσεις (4-0-1). Σημειώθηκε N/G στα τέσσερα από τα πέντε τελευταία της παιχνίδια. Εκτός έδρας έχει απολογισμό μια νίκη, μια ισοπαλία και τέσσερις ήττες στο φετινό πρωτάθλημα.