intewetten logo

Ο Παναθηναϊκός φιλοξενεί τον ΟΦΗ για τη 18η αγωνιστική της Σούπερ Λιγκ και η Interwetten προσφέρει την αναμέτρηση με πλήθος αγορών!

Καλή περίοδο διανύει ο Παναθηναϊκός, που παραμένει αήττητος στις τέσσερις τελευταίες αναμετρήσεις του. Μάλιστα, έχει πετύχει τρεις διαδοχικές νίκες, χωρίς να δεχτεί και γκολ. Η ομάδα του Μπόλονι κέρδισε τον Απόλλωνα Σμύρνης εκτός (1-0), την ΑΕΛ εντός (2-0) και πιο πρόσφατα τον Άρη στο Κλεάνθης Βικελίδης (1-0). Το τέρμα πέτυχε ο Καμπετσής μόλις στο 9′. Βρίσκεται στην πέμπτη θέση του βαθμολογικού πίνακα με συγκομιδή 28 πόντων, στο -5 από την τέταρτη. Είχε μέρες στη διάθεσή του για ξεκούραση, καθώς δεν αγωνίστηκε στο κύπελλο μεσοβδόμαδα, όπως οι περισσότερες ομάδες της Σούπερ Λιγκ, αφού περνάει απευθείας στην επόμενη φάση.

Μακριά από τη νίκη έχει μείνει στους τρεις πιο πρόσφατους αγώνες του ο ΟΦΗ, σε πρωτάθλημα και κύπελλο. Στη Σούπερ Λιγκ, την ισοπαλία χωρίς τέρματα μακριά από το γήπεδό του με τον Ατρόμητο ακολούθησε η ήττα στην Κρήτη από τον ΠΑΟΚ με 3-0. Έχασε στο 26′ τον Βάτερμαν, που αντίκρυσε κόκκινη κάρτα, και μπόρεσε να κρατήσει ανέπαφη την εστία του μέχρι το ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου. Είναι στην ένατη θέση της κατάταξης με 19 βαθμούς. Και στο κύπελλο Ελλάδας ηττήθηκε εκτός έδρας από τον Βόλο με 2-0, μένοντας πίσω στην υπόθεση πρόκρισης.

Σύμφωνα με τις αποδόσεις της interwetten.gr, ο Παναθηναϊκός έχει τον πρώτο λόγο για τη νίκη στην αναμέτρηση. Ο άσος προσφέρεται στο 1.70, το “Χ” στο 3.60 και το διπλό στο 5.00.