Για την 10η αγωνιστική της Bundesliga, η Στουτγκάρδη υποδέχεται την Άιντραχτ Φρανκφούρτης (21:30) και η Interwetten προσφέρει την αναμέτρηση με πλήθος επιλογών.

Την τρίτη διαδοχική της ήττα σε επίπεδο πρωταθλήματος υπέστη η Στουτγκάρδη, μετά και από εκείνες κόντρα σε Αννόβερο (3-1 εκτός) και Ντόρτμουντ (0-4 εντός). Την περασμένη αγωνιστική, το σύνολο του Μάρκους Βάιντσιρλ φιλοξενήθηκε από τη Χόφενχαϊμ, στην έδρα της οποίας γνώρισε μια βαριά ήττα με 4-0. Το γεγονός ότι από το πέμπτο μόλις λεπτό έπαιζε με παίκτη λιγότερο, λόγω αποβολής του Ινσούα, ήταν αρκετό για να μην της επιτρέψει να ελπίζει. Παραμένει στην τελευταία θέση με πέντε βαθμούς, όσους μετράει και η Φορτούνα Ντίσελντορφ. Μια νίκη, μια ισοπαλία και δυο ήττες ο εντός έδρας απολογισμός της στο φετινό πρωτάθλημα.

Από ένα αήττητο σερί τεσσάρων αναμετρήσεων για το πρωτάθλημα προέρχεται η Άιντραχτ Φρανκφούρτης, μετρώντας τρεις νίκες και μια ισοπαλία. Την περασμένη Κυριακή, η ομάδα του Άντι Χούτερ φιλοξενήθηκε από τη Νυρεμβέργη, με την οποία αναδείχθηκε ισόπαλη με σκορ 1-1. Παρότι βρέθηκε πίσω στο 78′, εν τέλει κατάφερε να φτάσει στην ισοφάριση με τον Χάλερ, στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων. Με το βαθμό που πήρε, έφτασε τους 14 συνολικά και βρίσκεται στην έβδομη θέση του φετινού πρωταθλήματος. Δυο νίκες, μια ισοπαλία και δυο ήττες σε πέντε φετινές εξόδους για το πρωτάθλημα. Την ερχόμενη Πέμπτη (08/11), θα αντιμετωπίσει εκτός έδρας τον Απόλλων Λεμεσού, στα πλαίσια της τέταρτης αγωνιστικής του Europa League.

**Ισχύει μόνο για εγγεγραμμένα μέλη της Interwetten.