Για την 4η αγωνιστική της Segunda Division, η Μαγιόρκα φιλοξενεί τη Κάντιθ (22:00) και η Interwetten προσφέρει τον αγώνα με πλήθος αγορών.

Την πρώτη της ήττα στην επιστροφή της στη δεύτερη τη τάξει κατηγορία γνώρισε την προηγούμενη εβδομάδα η Μαγιόρκα, από την Αλκορκόν με 1-0 εκτός έδρας. Κακό από άποψη θεάματος παιχνίδι, ατύχησε να μείνει πίσω στο 14′ (1-0), δεν είχε καθαρό μυαλό στη συνέχεια να κυνηγήσει την ισοφάριση. Ερχόταν από δύο νίκες η Μαγιόρκα επί των Οσασούνα (1-0) και Ράγιο Μαχαδαχόντα (0-1) και η εν γένει παρουσία της μέχρι στιγμής στο πρωτάθλημα κρίνεται ικανοποιητική.

Από τη δική της πλευρά, η Κάντιθ αναδείχθηκε ισόπαλη 1-1 με την Οβιέδο εντός έδρας. Μοιρασμένο σε φάσεις παιχνίδι στο πρώτο ημίχρονο, καλύτερη στην επανάληψη, πίστεψε περισσότερο στη νίκη, προηγήθηκε με πέναλτι στο 77′ (1-0), ήταν κοντά στη νίκη, για να δεχθεί τελικά την ισοφάριση στις καθυστερήσεις της συνάντησης (1-1 στο 94′). Διατήρησε το αήττητο η Κάντιθ, αφού στις δύο πρώτες αγωνιστικές νίκησε την Αλμερία (1-0) και έφερε ισοπαλία με την Νουμάνθια (1-1 εκτός έδρας).

**Ισχύει μόνο για εγγεγραμμένα μέλη της Interwetten.