intewetten logo

Οσασούνα και Αλαβές κοντράρονται στην Ισπανία και η Interwetten προσφέρει την αναμέτρηση με πλήθος αγορών!

Δεν κατάφερε να πάρει μια πολύτιμη νίκη στην έδρα της Έλτσε η Οσασούνα, την περασμένη αγωνιστική. Προηγήθηκε με 1-2, αλλά ισοφαρίστηκε και έχασε ένα μεγάλο τρίποντο. Πήρε έστω τον βαθμό και συνεχίζει την προσπάθειά της για παραμονή στην κατηγορία. Είναι πολύ χαμηλά στην κατάταξη, και συγκεκριμένα στην προτελευταία θέση. Πρέπει να βελτιωθεί κυρίως στην άμυνα, για να πάρει τους πόντους που χρειάζεται.

Η Αλαβές απεναντίας, είναι σε λίγο πιο πλεονεκτική θέση στην κατάταξη της Λα Λίγκα. Βρίσκεται εκτός της επικίνδυνης ζώνης και ειδικότερα στην 13η θέση. Έχει 17 βαθμούς, και θα παίξει με ανεβασμένη ψυχολογία απόψε. Ο λόγος δεν είναι άλλος από τη μεγάλη νίκη επί της Εϊμπάρ, με 2-1. Έμεινε πίσω στο σκορ από το 4ο λεπτό, αλλά πρόλαβε να κάνει την ανατροπή πριν το ημίχρονο. Κράτησε το προβάδισμα μέχρι το τέλος και θέλει και σήμερα ένα θετικό αποτέλεσμα.

Σύμφωνα με τις αποδόσεις της interwetten.gr, η Οσασούνα είναι το φαβορί του αγώνα. Ο άσος προσφέρεται στο 2.30, το “Χ” στο 2.90 και το διπλό στο 3.35.