Στα πλαίσια της 34ης αγωνιστικής στη La Liga, η Ρεάλ Σοσιεδάδ φιλοξενεί τη Βιγιαρεάλ (21:30) και η Interwetten προσφέρει την αναμέτρηση με πλήθος αγορών!

Αγνοεί τη νίκη εδώ και τρεις αναμετρήσεις για το πρωτάθλημα η Ρεάλ Σοσιεδάδ, όπου και μετράει μια ισοπαλία και δύο ήττες. Την περασμένη αγωνιστική, το σύνολο του Ιμανόλ Αλγουασίλ αντιμετώπισε τη Μπαρτσελόνα, εκτός έδρας, από την οποία και ηττήθηκε με 2-1. Ο Χουάμνι σημείωσε το μοναδικό τέρμα για την ομάδα του, ισοφαρίζοντας προσωρινά σε 1-1 στο 62ο λεπτό. Αυτό ήταν και το έβδομο διαδοχικό παιχνίδι της στο οποίο σημειώνεται το G/G. Με 41 βαθμούς, “συγκατοικεί” στην 11η θέση με τη Λεγκανές, έχοντας μια διαφορά επτά βαθμών από την επικίνδυνη ζώνη. Εντός έδρας μετράει πέντε νίκες, έξι ισοπαλίες και πέντε ήττες στο φετινό πρωτάθλημα, γνωρίζοντας μια ήττα στα οκτώ τελευταία αντίστοιχα παιχνίδια της (4-3-1).

Από τη δεύτερη διαδοχική της νίκη στο πρωτάθλημα προέρχεται η Βιγιαρεάλ, έχοντας προηγηθεί εκείνη επί της Χιρόνα (0-1 εκτός). Την περασμένη αγωνιστική, το σύνολο του Χάβι Καγιέχα υποδέχθηκε τη Λεγκανές, επικρατώντας με 2-1. Οι Μπάκα (64′) και Εκαμπί (80′) έδωσαν προβάδισμα δύο τερμάτων στην ομάδα τους, πριν οι φιλοξενούμενοι μειώσουν απλά στο τελικό αποτέλεσμα, με πέναλτι, τρία λεπτά πριν το φινάλε. Στα πέντε από τα έξι τελευταία της παιχνίδια σημειώθηκε G/G και Over 2.5. Με 36 βαθμούς, βρίσκεται στην 14η θέση, έχοντας μια διαφορά δύο βαθμών από την επικίνδυνη ζώνη. Εκτός έδρας μετράει τέσσερις νίκες, πέντε ισοπαλίες και επτά ήττες στο φετινό πρωτάθλημα.