Στα πλαίσια της πέμπτης αγωνιστικής των ομίλων για τα προκριματικά του Euro 2020, η Γαλλία φιλοξενεί την Αλβανία (21:45) και η Interwetten προσφέρει την αναμέτρηση με πλήθος αγορών!

Στις νίκες επέστρεψε η Γαλλία, μετά και την ήττα που υπέστη από την Τουρκία (2-0 εκτός). Για την περασμένη αγωνιστική, το σύνολο του Ντιντιέ Ντεσάμπ φιλοξενήθηκε από την Ανδόρα, στην έδρα της οποίας πανηγύρισε το διπλό, επικρατώντας με 0-4. Ο Εμπαπέ άνοιξε το σκορ στο 11′, με τον Μπεν Γεντέρ να διπλασιάζει τα τέρματα της στο μισάωρο, πριν ο Τοβέν ανεβάσει τον δείκτη του σκορ στο 0-3, στις καθυστερήσεις. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Ζούμα, με τη συμπλήρωση μιας ώρας αγώνα. Αυτή ήταν και η τρίτη νίκη  τηςσε τέσσερις αναμετρήσεις για τα προκριματικά (3-0-1). Σημειώθηκε N/G στα τέσσερα τελευταία της παιχνίδια, φιλικά και επίσημα.

Παράλληλα, και η Αλβανία επέστρεψε στις νίκες, μετά και την ήττα που υπέστη από την Ισλανδία (1-0 εκτός). Για την περασμένη αγωνιστική, το σύνολο του Εντοάρντο Ρέζα φιλοξένησε τη Μολδαβία, της οποίας και επικράτησε με 2-0. Μετά το “άσφαιρο” πρώτο ημίχρονο, ο Σικαλέσι στο 65′ έβαλε μπροστά την ομάδα του, με τον Ραμαντάνι να διαμορφώνει το τελικό αποτέλεσμα, στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων. Αυτή ήταν η δεύτερη νίκη της σε τέσσερις αναμετρήσεις στα προκριματικά (2-0-2). Σημειώθηκε N/G στα δέκα τελευταία της παιχνίδια, φιλικά και επίσημα.