Για την προημιτελική φάση του Coupe de la Ligue, η Μπορντό υποδέχεται τη Χάβρη (22:05) και η Interwetten προσφέρει την αναμέτρηση με πλήθος αγορών!

Την πρώτη της ήττα μετά από έντεκα παιχνίδια σε όλες τις διοργανώσεις και με απολογισμό τέσσερις νίκες και επτά ισοπαλίες, υπέστη και πάλι η Μπορντό. Την Κυριακή, η ομάδα του Ερίκ Μπεντουέ υποδέχθηκε τη Χάβρη, στα πλαίσια του Coupe de France, από την οποία και ηττήθηκε με 0-1. Το τέρμα που δέχθηκε στα πρώτα λεπτά του δευτέρου ημιχρόνου ήταν αρκετό για να την αφήσει εκτός συνέχειας. Οκτώ νίκες, πέντε ισοπαλίες και τέσσερις ήττες ο μέχρι τώρα εντός έδρας απολογισμός της σε όλες τις φετινές διοργανώσεις στις οποίες συμμετέχει. Στον προηγούμενο γύρο της διοργάνωσης, άφησε εκτός τη Ντιζόν (0-1 εκτός).

Από ένα αήττητο σερί έξι αναμετρήσεων σε όλες τις διοργανώσεις προέρχεται η Χάβρη, όπου και μετράει τέσσερις νίκες και δυο ισοπαλίες. Την περασμένη Κυριακή, η ομάδα του Οσβάλ Τανσό φιλοξενήθηκε από τη Μπορντό, στα πλαίσια του Coupe de France, στην έδρα της οποίας κατάφερε να επικρατήσει με 0-1. Το τέρμα που σημείωσε ο Ασιφουά στο 48ο λεπτό, ήταν αρκετό για να κρίνει και την αναμέτρηση, χαρίζοντας έτσι την πρόκριση στην ομάδα του, η οποία θα βρει απέναντι της τη Βιτρέ (23/01 εκτός), για την επόμενη φάση. Έξι νίκες, δυο ισοπαλίες και τέσσερις ήττες ο μέχρι τώρα εκτός έδρας απολογισμός της σε όλες τις φετινές διοργανώσεις στις οποίες συμμετέχει. Στο φετινό Coupe de la Ligue, μετράει ήδη δυο προκρίσεις εις βάρος των Τρουά (2-0 εντός) και Νιμ (2-1 εντός), αντίστοιχα.

**Ισχύει μόνο για εγγεγραμμένα μέλη της Interwetten.