Στα πλαίσια της δεύτερης αγωνιστικής στην 3F Superliga, η Οντένσε φιλοξενεί την Λίνγκμπι (20:00) και η Interwetten προσφέρει την αναμέτρηση με πλήθος αγορών!

Αρνητικό ξεκίνημα τις υποχρεώσεις της στο φετινό πρωτάθλημα πραγματοποίησε η Οντένσε. Στην πρεμιέρα, το σύνολο του Γιάκομπ Μίχελσεν φιλοξένησε την Κοπεγχάγη, κόντρα στην οποία γνώρισε την ήττα με 2-3. Μπορεί να προηγήθηκε με 2-0 στο σκορ, με τα δυο γκολ που σημείωσε ο Κλόβε (1′, 31′), στην πορεία όμως είδε την αντίπαλο της να μειώνει λίγο πριν την ανάπαυλα και εν τέλει να κάνει την ανατροπή στο δεύτερο ημίχρονο. Στα πέντε από τα έξι τελευταία παιχνίδια της στα πλαίσια του πρωταθλήματος, σημειώθηκε Over 2.5, ενώ ηττήθηκε και στα δυο τελευταία αντίστοιχα ματς, μπροστά στο κοινό της.

Με νίκη ξεκίνησε την πορεία της στο φετινό πρωτάθλημα η Λίνγκμπι. Στην πρεμιέρα, το σύνολο του Κρίστιαν Νίλσεν φιλοξένησε την Άαλμποργκ, της οποίας και επικράτησε με 2-0. Μεγάλος πρωταγωνιστής της αναμέτρησης ήταν ο Γκίτγιαερ, ο οποίος άνοιξε το σκορ στο 35′, ενώ διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα στο 48ο λεπτό. Ξεκίνησε έτσι ιδανικά τις υποχρεώσεις της κατά την επιστροφή της στα “μεγάλα σαλόνια”. Στα πέντε από τα έξι τελευταία επίσημα παιχνίδια της σημειώθηκε 2-3 Goal.