Στα πλαίσια της τρίτης αγωνιστικής στη Ligue 1, η Νις φιλοξενεί τη Μαρσέιγ (22:00) και η Interwetten προσφέρει την αναμέτρηση με πλήθος αγορών!

Από τη δεύτερη νίκη της σε ισάριθμα παιχνίδια για το φετινό πρωτάθλημα προέρχεται η Νις. Για την περασμένη αγωνιστική, το σύνολο του Πάτρικ Βιεϊρά φιλοξενήθηκε από τη Νιμ, από την έδρα της έφυγε με το διπλό, επικρατώντας με 1-2. Προηγήθηκε στο 10′ με το πέναλτι του Σιπριέν, ενώ έξι λεπτά αργότερα, ο Γκαναγκό διπλασίασε τα τέρματα της, πριν οι γηπεδούχοι μειώσουν απλά στο τελικό αποτέλεσμα με πέναλτι στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους. Είχε προηγηθεί η νίκη της πρεμιέρας κόντρα στην Αμιάν (2-1 εντός). Σημειώθηκε 2-3 Goals στα επτά τελευταία της παιχνίδια για τη διοργάνωση. Αήττητη στα τέσσερα τελευταία εντός της, στα πλαίσια του πρωταθλήματος, μετρώντας τρεις νίκες και μια ισοπαλία.

Αντιθέτως, η Μαρσέιγ αγνοεί τη νίκη στο φετινό πρωτάθλημα. Για την περασμένη αγωνιστική, το σύνολο του Αντρέ Βίλας Μπόας φιλοξενήθηκε από τη Ναντ, με την οποία μοιράστηκε από ένα βαθμό, μετά και τη μεταξύ τους “λευκή” ισοπαλία. Είχε την ευκαιρία να προηγηθεί, όμως ο Μπενεντέτο αστόχησε σε εκτέλεση πέναλτι στο 31ο λεπτό. Είχε προηγηθεί η ήττα της πρεμιέρας από τη Ρεμς (0-2 εντός). Σημειώθηκε N/G στα τέσσερα από τα πέντε τελευταία της παιχνίδια για τη διοργάνωση. Έμεινε αλώβητη στις τέσσερις τελευταίες εξόδους της, στα πλαίσια του πρωταθλήματος, μετρώντας δυο νίκες και ισάριθμες ισοπαλίες.