Για την 20η αγωνιστική της 2. Bundesliga, η Σαν Πάουλι υποδέχεται την Ουνιόν Βερολίνου (21:30) και η Interwetten προσφέρει την αναμέτρηση με πλήθος αγορών!

Την πρώτη της ήττα στο πρωτάθλημα, μετά από επτά αναμετρήσεις με απολογισμό τέσσερις νίκες και τρεις ισοπαλίες, υπέστη και πάλι η Σαν Πάουλι. Την περασμένη αγωνιστική, η ομάδα του Μάρκους Καουτσίνσκι φιλοξενήθηκε από τη Ντάρμσταντ, στην έδρα της οποίας γνώρισε την ήττα με 2-1. Παρότι προηγήθηκε στο σκορ με το τέρμα του Μιγιάιτσι στο 37′, είδε την αντίπαλό της να σκοράρει δις στο τελευταίο δεκάλεπτο και να παίρνει τη νίκη. Βρίσκεται έτσι στην τρίτη θέση με 34 βαθμούς, όσους μετρούν και οι Ουνιόν Βερολίνου, Χολστάιν Κίελ και Χάιντενχαϊμ, ενώ απέχει δυο πόντους από τη δεύτερη Κολωνία. Πέντε νίκες, δυο ισοπαλίες και δυο ήττες ο εντός έδρας απολογισμός της στο φετινό πρωτάθλημα, έχοντας επικρατήσει στα δυο τελευταία αντίστοιχα παιχνίδια της.

Επιστροφή στα νικηφόρα αποτελέσματα για την Ουνιόν Βερολίνου, μετά και από την ήττα στην έδρα της Αουέ (3-0 εκτός). Την περασμένη αγωνιστική, η ομάδα του Ουρς Φίσερ υποδέχθηκε την Κολωνία, της οποίας και επικράτησε με 2-0. Ευτύχησε να προηγηθεί μόλις στο πρώτο λεπτό με το τέρμα του Χαρτέλ, ενώ ο Χούμπνερ στο μισάωρο, διπλασίασε τα τέρματα της, διαμορφώνοντας και το τελικό αποτέλεσμα. Με τους τρεις βαθμούς που πήρε, έφτασε τους 34 συνολικά και βρίσκεται στην τρίτη θέση, όπου και “συγκατοικεί” με τις Χολστάιν Κίελ, Χάιντενχαϊμ και Σαν Πάουλι. Μια νίκη, επτά ισοπαλίες και μια ήττα ο εκτός έδρας απολογισμός της στα πλαίσια του φετινού πρωταθλήματος, έχοντας ηττηθεί στην πιο πρόσφατη έξοδό της.