Για την 2η αγωνιστική του 6ου ομίλου του Παγκοσμίου Κυπέλλου, η Νότια Κορέα τίθεται αντιμέτωπη με το Μεξικό και η Interwetten προσφέρει τη συγκεκριμένη αναμέτρηση με πλήθος στοιχημάτων.

Απόλυτα δίκαιη ήττα για τη Νότια Κορέα στην πρεμιέρα κόντρα στη Σουηδία με 1-0, σ’ ένα ματς όπου ουσιαστικά απείλησε ελάχιστα τον αντίπαλο. Αντιμετώπισε προβλήματα με το ύψος των Σουηδών, κινδύνευσε σε αρκετές στατικές φάσεις, γλύτωσε αρκετές φορές στο πρώτο ημίχρονο, κυρίως εξαιτίας της καταπληκτικής εμφάνισης του γκολκίπερ Τσο. Στο 65’ ήρθε το γκολ των Σουηδών με πέναλτι, η Νότια Κορέα προσπάθησε να βγάλει ενέργεια στο επιθετικό κομμάτι, όμως ήταν ιδιαίτερα «φτωχή» σε ιδέες.

Μια απ’ τις πιο σημαντικές εκπλήξεις της πρεμιέρας έκανε το Μεξικό, που επικράτησε της Γερμανίας με 1-0 και έδωσε σε όλους να καταλάβουν ότι δε θα παίξει ρόλο κομπάρσου στον όμιλο. Στήθηκε άριστα απ’ τον κόουτς Οσόριο στο πρώτο ημίχρονο, κατόρθωσε να περιορίσει τους κινδύνους και έβγαινε εξαιρετικά στην αντεπίθεση, σε μια τέτοια στο 35’ βρήκε το γκολ με τον σούπερ φορμαρισμένο Λοσάνο. Θα μπορούσε να φτάσει ακόμη και στο 0-2 στο πρώτο 45λεπτο, στο δεύτερο μέρος ήταν φυσιολογικό να αντιδράσει η Γερμανία, που πίεσε ασφυκτικά και ανάγκασε τον γκολκίπερ Οτσόα σε αρκετές επεμβάσεις.

**Ισχύει μόνο για εγγεγραμμένα μέλη της Interwetten.