Για την 4η αγωνιστική της Ligue 1, η Λυών υποδέχεται την Νις (21:45) και η Interwetten προσφέρει τον αγώνα με πλήθος αγορών.

Παρουσιάστηκε σοβαρή και πειθαρχημένη την περασμένη αγωνιστική η Λυών, επικρατώντας με το καθαρό 2-0 του Στρασβούργου εντός έδρας. Ανώτερη από το ξεκίνημα, πήγε με το προβάδισμα στ’ αποδυτήρια (1-0 στο 42′), διπλασίασε τα τέρματά της στο 64′ της συνάντησης (2-0) και θα μπορούσε να φθάσει σε μεγαλύτερο σκορ. Επιστροφή στα νικηφόρα αποτελέσματα για τη Λυών, μετά την εκτός έδρας ήττα από τη Ρεν (1-0).

Στην αντίπερα όχθη, η Νις έδωσε συνέχεια στις προβληματικές εμφανίσεις, γνωρίζοντας τη βαριά εντός έδρας ήττα με 4-0 από την Ντιζόν. Πλασματική εικόνα το τελικό αποτέλεσμα, δεν εκμεταλλεύτηκε τις ευκαιρίες που δημιούργησε, στην επανάληψη την… πήρε η κατηφόρα, με αποτέλεσμα να δεχθεί τέσσερα τέρματα από το 67′ μέχρι τις καθυστερήσεις της συνάντησης. Χωρίς νίκη ακόμη στο πρωτάθλημα η Νις, μετά την ήττα από τη Ρεμς (0-1) και την ισοπαλία με την Καέν (1-1 εκτός έδρας).

**Ισχύει μόνο για εγγεγραμμένα μέλη της Interwetten.