Για την 13η αγωνιστική της Bundesliga, η Βέρντερ Βρέμης υποδέχεται τη Μπάγερν Μονάχου (16:30) και η Interwetten προσφέρει την αναμέτρηση με πλήθος αγορών!

Μακριά από τα νικηφόρα αποτελέσματα παραμένει εδώ και τέσσερις αναμετρήσεις στο πρωτάθλημα η Βέρντερ Βρέμης, μετρώντας μια ισοπαλία και τρεις ήττες. Την περασμένη αγωνιστική, η ομάδα του Φλόριαν Κόφελντ φιλοξενήθηκε από τη Φράιμπουργκ, με την οποία μοιράστηκε από ένα βαθμό, μετά και το μεταξύ τους 1-1. Παρότι βρέθηκε πίσω στο σκορ με πέναλτι, λίγο πριν την ανάπαυλα, εν τέλει έφτασε στην ισοφάριση με το τέρμα του Αουγκούστινσον στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων. Πρώτος βαθμός μετά από τρεις διαδοχικές ήττες, με τον οποίο έφτασε τους 18 συνολικά και βρίσκεται στην έβδομη θέση. Από δυο νίκες, ισοπαλίες και ήττες ο εντός έδρας απολογισμός της στο πρωτάθλημα, έχοντας ηττηθεί στα δυο πιο πρόσφατα.

Όπως η σημερινή της αντίπαλος, έτσι και η Μπάγερν Μονάχου αγνοεί τη νίκη στα τρία τελευταία παιχνίδια της για το πρωτάθλημα, όπου και μετράει δυο ισοπαλίες και μια ήττα. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Νίκο Κόβατς υποδέχθηκε τη Φορτούνα Ντίσελντορφ, με την οποία και μοιράστηκε από ένα βαθμό, μετά και το μεταξύ τους 3-3. Οι Σούλε (17′) και Μίλερ (20′, 58′) σημείωσαν τα τέρματα της ομάδας τους, δίνοντας της προβάδισμα με 2-0 και 3-1. Με το βαθμό που πήρε, έφτασε τους 21 συνολικά και είναι στην πέμπτη θέση, εννέα μακριά από την κορυφή. Επικράτησε στις τέσσερις από τις έξι φετινές της εξόδους της για το πρωτάθλημα, έχοντας και δυο ήττες. Την Τρίτη, υποδέχθηκε τη Μπενφίκα, για την πέμπτη αγωνιστική του Champions League, την οποία συνέτριψε με 5-1.

**Ισχύει μόνο για εγγεγραμμένα μέλη της Interwetten.