Η αυλαία της 29ης αγωνιστικής στην Μπουντεσλίγκα ανοίγει με την αναμέτρηση Νυρεμβέργη – Σάλκε και η Interwetten την προσφέρει με μεγάλη γκάμα αγορών και πλήθος ειδικών στοιχημάτων! Οι δύο ομάδες βρίσκονται στο γκρουπ αυτών που παλεύουν για την αποφυγή του υποβιβασμού και το μεταξύ τους παιχνίδι την Παρασκευή (12/04) στις 21:30 παρουσιάζει μεγάλο ενδιαφέρον.

Η Νυρεμβέργη έχει αναθαρρήσει το τελευταίο διάστημα. Την προηγούμενη αγωνιστική αναδείχθηκε ισόπαλη 1-1 με την Στουτγκάρδη εκτός έδρας, ενώ είχε προηγηθεί η νίκη με 3-0 επί της Άουγκσμπουργκ. Το έργο της για να παραμείνει στην κατηγορία είναι ακόμη δύσκολο, βέβαια, με την απόστασή της από την 16η θέση, που οδηγεί στα μπαράζ να είναι τέσσερις βαθμοί. Αν συνεχίσει, βέβαια, το σερί των θετικών αποτελεσμάτων, μπορεί να ελπίζει, αν και δεν κρατά την τύχη στα χέρια της. Η Σάλκε, από την πλευρά της, βιώνει μία κάκιστη για τα δεδομένα της σεζόν. Το γεγονός ότι μετά από 28 αγώνες, έχει συγκεντρώσει 26 βαθμούς και δεν έχει εξασφαλίσει ακόμη την παραμονή της στην κατηγορία, δείχνει με γλαφυρό τρόπο ότι οι “βασιλικοί μπλε” περιμένουν πως και πως το φινάλε της χρονιάς, προκειμένου να αναδιοργανωθούν.

Για τον αγώνα της Παρασκευής, σε αποδόσεις φαβορί προσφέρονται οι φιλοξενούμενοι, με την ισοπαλία και τον “‘άσσο” να δίνονται σε ίδιες, μέσες άκρες, τιμές. Πέρα από τις βασικές αγορές, στην Interwetten μπορείτε να βρείτε πολλές ακόμη αγορές, τόσο σε Over / Under, στοιχήματα ημιχρόνου, ημίχρονο/τελικό, κάρτες, κόρνερ και ευρεία γκάμα από ειδικά στοιχήματα παικτών και ομάδων.