Για την 12η αγωνιστική της Serie A, η Μίλαν υποδέχεται τη Γιουβέντους (21:30) και η Interwetten προσφέρει την αναμέτρηση με πλήθος αγορών!

Από την τρίτη διαδοχική της νίκη στο πρωτάθλημα προέρχεται η Μίλαν, μετά και από εκείνες κόντρα σε Σαμπντόρια (3-2 εντός) και Τζένοα (2-1 εντός). Την Κυριακή, η ομάδα του Τζενάρο Γκατούσο φιλοξενήθηκε από την Ουντινέζε, στην έδρα της οποίας επικράτησε με 0-1. Το τέρμα που σημείωσε ο Ρομανιόλι στις καθυστερήσεις της αναμέτρησης ήταν αρκετό για να της χαρίσει και τη νίκη. Έφτασε έτσι τους 21 βαθμούς και είναι στην τέταρτη θέση, ούσα στο -10 από την κορυφή. Αήττητη σε πέντε εντός έδρας ματς πρωταθλήματος, με τέσσερις νίκες και μια ισοπαλία. Την Πέμπτη, αναδείχθηκε ισόπαλη 1-1 με τη Μπέτις, εκτός έδρας, στα πλαίσια του Europa League.

Αήττητη παραμένει στο φετινό πρωτάθλημα η Γιουβέντους, μετρώντας δέκα νίκες και μια ισοπαλία, μέχρι τώρα. Την περασμένη αγωνιστική, η ομάδα του Μαξ Αλέγκρι υποδέχθηκε τη Τζένοα, της οποίας και επικράτησε με 3-1. Παρότι προηγήθηκε στο πρώτο λεπτό με τον Ντιμπάλα, είδε την αντίπαλο της να ισοφαρίζει στο 36′. Όμως το αυτογκόλ του Μπράνταριτς, δυο λεπτά μετά, καθώς και το τέρμα του Κουαδράδο στο 87′, διαμόρφωσαν και το τελικό 3-1. Παραμένει έτσι μόνη πρώτη, μετρώντας 31 βαθμούς, έξι πάνω από τις δεύτερες Ίντερ και Νάπολι. Επικράτησε και στις πέντε φετινές εξόδους της στο πρωτάθλημα. Την Τετάρτη, γνώρισε την εντός έδρας ήττα με 1-2 από τη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ, για την τέταρτη αγωνιστική του Champions League.

**Ισχύει μόνο για εγγεγραμμένα μέλη της Interwetten.