Για την πρώτη αγωνιστική των ομίλων στο κύπελλο Ελλάδος, ο Ολυμπιακός υποδέχεται το Λεβαδειακό (21:30) και η Interwetten προσφέρει τον αγώνα με πλήθος αγορών.

Αήττητος παραμένει τη φετινή σεζόν ο Ολυμπιακός, που μετράει εφτά νίκες και δυο ισοπαλίες σε όλες τις διοργανώσεις. Στο τελευταίο χρονικά παιχνίδι, η ομάδα του Πέδρο Μάρτινς φιλοξενήθηκε από τον Πανιώνιο, στα πλαίσια του πρωταθλήματος, στην έδρα του οποίου επικράτησε με 0-1. Το τέρμα που σημείωσε ο Χασάν στις καθυστερήσεις της αναμέτρησης ήταν αρκετό για να “λυτρώσει” την ομάδα του. Έκανε έτσι το 4×4 και με δώδεκα βαθμούς είναι στην κορυφή της Super League. Έχει σκοράρει στα οκτώ από τα εννέα συνολικά φετινά τους ματς.

Σε κακή κατάσταση βρίσκεται ο Λεβαδειακός, ο οποίος προέρχεται από τη δεύτερη διαδοχική του ήττα σε επίπεδο πρωταθλήματος, μετά και από εκείνη κόντρα στον Άρη (2-0 εκτός). Την Κυριακή, η ομάδα του Άκη Μάντζιου φιλοξενήθηκε από τον Παναθηναϊκό, στην έδρα του οποίου γνώρισε μια βαριά ήττα με 3-0. Βρέθηκε πίσω στο σκορ από το πέμπτο λεπτό, δέχθηκε ακόμη ένα στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου, δεχόμενη και τρίτο τέρμα στην τελευταία φάση της αναμέτρησης. Τρίτη ήττα σε τέσσερα φετινά παιχνίδια, έχοντας παράλληλα και μια νίκη.

**Ισχύει μόνο για εγγεγραμμένα μέλη της Interwetten.