Στα πλαίσια της δεύτερης αγωνιστικής των ομίλων στο Copa Africa, η Κένυα αντιμετωπίζει την Τανζανία (23:00) και η Interwetten προσφέρει την αναμέτρηση με πλήθος αγορών!

Ξεκίνημα με το αριστερό στην πορεία της για το Copa Africa, πραγματοποίησε η Κένυα. Στην πρεμιέρα, το σύνολο του Σεμπαστιέν Μινιέ αντιμετώπισε την Αλγερία, κόντρα στην οποία ηττήθηκε με 2-0, δεχόμενη και τα δυο τέρματα στο πρώτο ημίχρονο (πεν. 34′, 43′). Τέταρτο διαδοχικό παιχνίδι, φιλικό και επίσημο, στο οποίο σημειώνεται Under 2.5, ενώ τα τρία από αυτά ολοκληρώθηκαν και με N/G.

Παράλληλα όμως, έτσι και η Σενεγάλη ξεκίνησε με ήττα την πορεία της. Στην πρεμιέρα, το σύνολο του Εμάνουελ Αμουνίκε αντιμετώπισε τη Σενεγάλη, κόντρα στην οποία ηττήθηκε με 2-0. Βρέθηκε πίσω λίγο πριν τη συμπλήρωση μισής ώρας (28′), ενώ δέχθηκε ακόμη ένα στο 64ο λεπτό, για το τελικό αποτέλεσμα. Τρίτο διαδοχικό ματς που δεν κατάφερε να πανηγυρίσει κάποια νίκη, κάτι που έκανε μόλις μια φορά στα πέντε τελευταία της (1-1-3), φιλικά και επίσημα. Σημειώθηκε N/G, στα οκτώ από τα εννέα πιο πρόσφατα.