Σε εξ’ αναβολής αναμέτρηση για την 23η αγωνιστική της Ligue 1, η Καέν φιλοξενεί τη Ναντ (20:30), την οποία η Interwetten προσφέρει με πλήθος αγορών!

Μακριά από τα νικηφόρα αποτελέσματα παραμένει εδώ και πέντε αναμετρήσεις για το πρωτάθλημα η Καέν, μετρώντας μια ισοπαλία και τέσσερις ήττες. Το Σάββατο, η ομάδα του Φαμπιέν Μερκαντάλ φιλοξενήθηκε από την Αμιάν, στην έδρα της οποίας γνώρισε την ήττα με 1-0. Το τέρμα που δέχθηκε λίγο μετά τη συμπλήρωση μιας ώρας αγώνα (64′), στάθηκε αρκετό για να κρίνει και την αναμέτρηση. Τέταρτη σερί της ήττα, μετά και από εκείνες κόντρα σε Λιλ (1-3 εντός), Μαρσέιγ (0-1 εντός) και Μονπελιέ (2-0 εκτός), ενώ ήταν και το τρίτο διαδοχικό παιχνίδι που δεν σκοράρει. Σε 23 αναμετρήσεις έχει συγκεντρώσει 18 βαθμούς και βρίσκεται στην 19η θέση, πέντε βαθμούς πάνω από την ουραγό Γκινγκάμπ και δυο μακριά από τη ζώνη σωτηρίας. Δυο νίκες, τέσσερις ισοπαλίες και πέντε ήττες ο εντός έδρας απολογισμός της στο φετινό πρωτάθλημα, έχοντας ηττηθεί στα πέντε από τα έξι τελευταία αντίστοιχα ματς (1-0-5).

Όπως η αποψινή της αντίπαλος, έτσι και η Ναντ δεν έχει πανηγυρίσει κάποια νίκη εδώ και πέντε αναμετρήσεις για το πρωτάθλημα, έχοντας απολογισμό μια ισοπαλία και τέσσερις ήττες. Την Κυριακή, η ομάδα του Βαχίντ Χαλίλχοντζιτς υποδέχθηκε τη Νιμ, από την οποία και ηττήθηκε με 2-4. Παρότι προηγήθηκε με 2-0 στο ημίχρονο, με τα τέρματα των Κουλιμπαλί (15′) και Βαρίς (πεν. 38′), είδε την αντίπαλό της να βρίσκει τέσσερις φορές δίχτυα στο δεύτερο ημίχρονο και να παίρνει τη νίκη. Είναι στην 15η θέση με 24 βαθμούς σε 23 αναμετρήσεις, απέχοντας πέντε πόντους από την επικίνδυνη ζώνη. Δυο νίκες, δυο ισοπαλίες και επτά ήττες ο απολογισμός της σε εκτός έδρας αναμετρήσεις για το φετινό πρωτάθλημα, έχοντας ηττηθεί στις τέσσερις πιο πρόσφατες.