Για τον μεγάλο τελικό του Παγκοσμίου Κυπέλλου, η Γαλλία αντιμετωπίζει την Κροατία (18:00) και η Interwetten προσφέρει τη συγκεκριμένη αναμέτρηση με πλήθος στοιχημάτων.

Έφτασε μέχρι εδώ χωρίς ιδιαίτερο κόπο, δε φάνηκε ποτέ να πατάει το «γκάζι», έβγαλε σοβαρότητα και πλάνο, ξεχειλίζει από εμπειρία και ποιότητα. Όλα αυτά, συν το γεγονός ότι απέναντι της έχει μια «σταχτοπούτα» σε τελικό, καθιστούν τη Γαλλία το ακλόνητο φαβορί για την κατάκτηση του Μουντιάλ 2018. Αυτός ήταν ο στόχος πριν έρθει στη Ρωσία, σε περίπτωση που δεν τα καταφέρει θα μιλάμε για αποτυχία, κάτι που άπαντες γνωρίζουν και αποδέχονται στις τάξεις της. Κόντρα στο Βέλγιο την περασμένη Πέμπτη, οι «τρικολόρ» τα… χρειάστηκαν, αλλά στο φινάλε πήραν δίκαια την πρόκριση.

Εκτός από ποιότητα, η Κροατία έχει και μπόλικα αποθέματα χαρακτήρα και τελικά, αυτό το στοιχείο ήταν που την οδήγησε στον πρώτο τελικό της ιστορίας της σε μεγάλο τουρνουά. Βρέθηκε τρεις φορές πίσω στο σκορ σε όλα τα νοκ-άουτ ματς, έκανε δύο φορές ανατροπή, την πρώτη δεν άντεξε, αλλά ήταν ψύχραιμη στα πέναλτι (Ρωσία), κόντρα στην Αγγλία όμως δεν υπήρχε περίπτωση να την… ξαναπατήσει. Οι παίκτες του Ντάλιτς έκαναν κάκιστο πρώτο ημίχρονο, επηρεασμένοι απ’ το γκολ του Τρίπιερ μόλις στο 5’, γλύτωσαν σε μια-δυο φάσεις από δεύτερο γκολ, ήταν δεδομένο ότι θα βγάλουν αντίδραση στο δεύτερο 45λεπτο.

**Ισχύει μόνο για εγγεγραμμένα μέλη της Interwetten.