Για την δεύτερη αγωνιστική του τρίτου ομίλου στο Παγκόσμιο Κύπελλο, η Γαλλία αντιμετωπίζει το Περού (18:00), σε μια αναμέτρηση που η Interwetten προσφέρει με πλήθος αγορών!

Οι “τρικολόρ” στην πρεμιέρα δυσκολεύτηκαν αρκετά απέναντι στην Αυστραλία. Μετά από ένα “στείρο” πρώτο ημίχρονο, προηγήθηκαν στο 58’ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Αντουάν Γκριζμάν, ωστόσο τέσσερα λεπτά αργότερα τα “καγκουρό” έφεραν το παιχνίδι στα ίσια. Οι ποδοσφαιριστές του Ντιντιέ Ντεσάμπ πίεσαν στη συνέχεια για την ισοφάριση και δικαιώθηκαν δέκα λεπτά πριν από τη συμπλήρωση των 90’, με την προσπάθεια του Πολ Πογκμπά να κοντράρει στον Μπέχιχ και να καταλήγει στα δίχτυα, με τη Γαλλία να παίρνει έτσι τη νίκη.

Στον αντίποδα, το Περού, στάθηκε πολύ καλά απέναντι στη Δανία, θα μπορούσε να προηγηθεί στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου, αλλά ο Κούεβα αστόχησε σε πέναλτι. Στο 58′ οι Σκανδιναβοί πήραν “κεφάλι” στο σκορ, οι παίκτες του Γκαρέκα προσπάθησαν, εις μάτην, να “απαντήσουν” στη συνέχεια και έφυγαν με άδεια χέρια από το γήπεδο. Γνωρίζουν ότι για να έχουν ελπίδες πρόκρισης στην επόμενη φάση οφείλουν να πάρουν ένα θετικό αποτέλεσμα σήμερα, απέναντι σε μία αντίπαλο που προβάλει ανάμεσα στα φαβορί για την κατάκτηση του τροπαίου.

**Ισχύει μόνο για εγγεγραμμένα μέλη της Interwetten.