Για τη 2η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Δανίας, η Μπρόντμπι υποδέχεται τη Βέιλε (19:00) και η Interwetten προσφέρει τη συγκεκριμένη αναμέτρηση με πλήθος στοιχημάτων.

Ιδανικό ξεκίνημα στη νέα σεζόν πραγματοποίησε η Μπρόντμπι, περνώντας με το «διπλό» (0-2) από την έδρα της Ράντερς. Δεν έθελξε με την απόδοσή της, περισσότερο μάλιστα απειλήθηκε στο πρώτο ημίχρονο, όμως, κατάφερε να πάει με το προβάδισμα στα αποδυτήρια (0-1 στο 30’). Έπαιξε με καλύτερη ψυχολογία στη συνέχεια, διπλασίασε τα τέρματά της στο 63’ της συνάντησης (0-2), βάζοντας ουσιαστικά τέλος στο παιχνίδι.

Από την άλλη πλευρά, η Βέιλε επέστρεψε με τον καλύτερο τρόπο στην κατηγορία, κερδίζοντας στην πρεμιέρα με 3-1 την Χόμπρο εντός έδρας. Μπροστά σε γιορτινό κλίμα, ξεκίνησε με αρκετό άγχος, ήταν κατώτερη στο πρώτο ημίχρονο, αποφεύγοντας πάντως το γκολ. Στην επανάληψη δεν άφησε παραπονεμένους τους φίλους της, προηγήθηκε με πέναλτι στο 63’ (1-0), διπλασίασε τα τέρματά της στο 67’, δέχθηκε τη μείωση στο 73’ (2-1), βάζοντας τέλος στο παιχνίδι πέντε λεπτά αργότερα (3-1 στο 78’).

**Ισχύει μόνο για εγγεγραμμένα μέλη της Betshop.