Για την 4η αγωνιστική της Segunda Division, η Οσασούνα φιλοξενεί την Αλμερία (17:00) και η Interwetten προσφέρει τον αγώνα με πλήθος αγορών.

Κατώτερη των περιστάσεων αποδείχθηκε την περασμένη αγωνιστική η Οσασούνα, γνωρίζοντας την εκτός έδρας ήττα 2-0 από τη Γρανάδα. Έμεινε πίσω στο σκορ με το “καλημέρα” (1-0 στο 7′), δεν αντέδρασε ποτέ, δέχθηκε δεύτερο τέρμα στο 62′ της συνάντησης (2-0) και δεν μπόρεσε να μπει ούτε για λίγο στη διεκδίκηση του αποτελέσματος. Επιστροφή στις ήττες για την Οσασούνα, η οποία δεν έχει πανηγυρίσει ακόμη νίκη στο πρωτάθλημα (0-1-2).

Από τη δική της πλευρά, η Αλμερία γνώρισε την ήττα στην τοπική μονομαχία της Ανδαλουσίας με 1-0 από τη Μάλαγα εντός έδρας. Σε ισορροπημένο παιχνίδι στο πρώτο ημίχρονο, πήγε με την πλάτη στον τοίχο στην ανάπαυλα (0-1 στο 24′). Βελτίωσε την απόδοσή της στην επανάληψη, έχασε κάποιες καλές στιγμές να ισοφαρίσει, χωρίς όμως αποτέλεσμα. Επιστροφή στις ήττες για την Αλμερία, μετά την ισοπαλία που προηγήθηκε με την Τενερίφη (1-1 εντός έδρας), αγνοεί τη χαρά  της νίκης, μετρώντας και μια ήττα στην πρεμιέρα από την Κάντιθ  (1-0).

**Ισχύει μόνο για εγγεγραμμένα μέλη της Interwetten.