Για την έκτη αγωνιστική της Serie A, η Ίντερ φιλοξενεί τη Φιορεντίνα (22:00) και η Interwetten προσφέρει τον αγώνα με πλήθος αγορών.

Τυχερή στάθηκε το Σάββατο η Ίντερ, περνώντας με το “διπλό” (0-1) από την έδρα της Σαμπντόρια. Ισορροπημένο παιχνίδι, με πολλές φάσεις μπροστά από τις δύο εστίες, στάθηκε πιο τυχερή στο φινάλε και πήρε τη νίκη με γκολ του Μπρόζοβιτς στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων (0-1 στο 94′). Επιστροφή στις ήττες για την Ίντερ μετά από την ήττα που προηγήθηκε από την Πάρμα (0-1).

Από την άλλη πλευρά, η Φιορεντίνα εκμεταλλεύτηκε ιδανικά τον παράγοντα έδρα, φθάνοντας στο άνετο 3-0 επί της Σπαλ. Καλύτερη στη μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα, βρέθηκε μπροστά στο σκορ με 2-0 στο πρώτο ημίχρονο (18′, 28′). Στην επανάληψη τελείωσε ουσιαστικά το παιχνίδι με το 3-0 στο 56′ της συνάντησης. Επέστρεψαν στις νίκες οι “βιόλα” μετά από δύο αγωνιστικές, την ήττα από την Νάπολι (1-0) και την ισοπαλία με τη Σαμπντόρια (1-1 εκτός έδρας).