Για την προημιτελική φάση του Copa del Rey, η Βαλένθια υποδέχεται τη Χετάφε (22:30), στη ρεβάνς της ήττα με 1-0 στο πρώτο παιχνίδι. Η Interwetten προσφέρει την αναμέτρηση με πλήθος αγορών!

Επιστροφή στις νίκες για τη Βαλένθια, μετά και την ήττα που υπέστη από τη Χετάφε (1-0 εκτός) για το κύπελλο. Το Σάββατο, η ομάδα του Μαρθελίνο υποδέχθηκε τη Βιγιαρεάλ, στα πλαίσια της La Liga, κόντρα στην οποία κατάφερε να επικρατήσει με 3-0. Μόλις στο τέταρτο λεπτό, ο Ντιακαμπί έβαλε μπροστά στο σκορ τις “νυχτερίδες”, με τον Τσερίσεφ να διπλασιάζει τα τέρματα τους στο 51′. Το τελικό 3-0, διαμόρφωσε ο Ροδρίγο, τέσσερα λεπτά πριν το φινάλε. Δεύτερη διαδοχική νίκη στο πρωτάθλημα, μετά και από εκείνη επί της Θέλτα (0-1 εκτός), φτάνοντας έτσι τους 29 βαθμούς, που τη φέρνουν στην έβδομη θέση, μαζί με τη Μπέτις, απέχοντας μόλις δυο βαθμούς από την εξάδα. Επτά νίκες, επτά ισοπαλίες και δυο ήττες ο εντός έδρας απολογισμός της σε όλες τις φετινές διοργανώσεις, ούσα αήττητη στα εννέα τελευταία αντίστοιχα παιχνίδια της (7-2-0).

Την πρώτη της ήττα μετά από πέντε αναμετρήσεις με απολογισμό τέσσερις νίκες και μια ισοπαλία, υπέστη η Χετάφε. Το Σάββατο, η ομάδα του Χοσέ Μπορντάλας φιλοξενήθηκε από την Ατλέτικο Μαδρίτης, στα πλαίσια της La Liga, στην έδρα της οποίας γνώρισε την ήττα με 2-0. Βρέθηκε πίσω στο σκορ από το 27′, ενώ δέκα λεπτά αργότερα δέχθηκε και δεύτερο τέρμα, χωρίς να πετύχει κάτι το αξιόλογο στην πορεία. Μετά από 21 αναμετρήσεις, βρίσκεται στην έκτη θέση της κατάταξης με 31 βαθμούς, δυο περισσότερους από την αποψινή της αντίπαλο, ενώ απέχει μόλις ένα από την πέμπτη Αλαβές. Τέσσερις νίκες, επτά ισοπαλίες και δυο ήττες ο εκτός έδρας απολογισμός της σε όλες τις φετινές διοργανώσεις.

**Ισχύει μόνο για εγγεγραμμένα μέλη της Interwetten.