Για την 23η αγωνιστική της βελγικής Jupiler League, η Αντβέρπ υποδέχεται τη Σταντάρ Λιέγης (21:30) και η Interwetten προσφέρει την αναμέτρηση με πλήθος αγορών!

Από τη δεύτερη διαδοχική της νίκη στο πρωτάθλημα προέρχεται η Αντβέρπ, μετά και από εκείνη κόντρα στη Μουσκρόν (2-1 εντός). Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Λάζλο Μπόλονι φιλοξενήθηκε από τη Ζούλτε Βάρεγκεμ, στην έδρα της οποίας πήρε το διπλό, μετά και το τελικό 1-2. Οι Μποκανί (41′) και Ρεφαέλοφ (49′) έδωσαν σαφές προβάδισμα δυο τερμάτων στην ομάδα τους, με τους γηπεδούχους να μειώνουν απλά στις καθυστερήσεις, για το τελικό αποτέλεσμα. Με το τρίποντο που πήρε, έφτασε τους 41 βαθμούς συνολικά και βρίσκεται στη δεύτερη θέση, μαζί με την Κλαμπ Μπριζ. Πέντε νίκες, τρεις ισοπαλίες και τρεις ήττες ο απολογισμός της σε εντός έδρας αναμετρήσεις για το φετινό πρωτάθλημα, έχοντας ηττηθεί στα δυο από τα τρία πιο πρόσφατα αντίστοιχα παιχνίδια της (1-0-2).

Αήττητη παραμένει εδώ και πέντε αναμετρήσεις στο πρωτάθλημα η Σταντάρ Λιέγης, μετρώντας τέσσερις νίκες και μια ισοπαλία. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Μισέλ Πρεντόμ υποδέχθηκε την Κορτράικ, της οποίας και επικράτησε με 2-1. Αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ (36′), κατάφερε αρχικά να ισοφαρίσει με το πέναλτι του Έμοντ στο 66′ και στη συνέχεια να ολοκληρώσει την ανατροπή με τον Λουινταμά στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων. Τέταρτη διαδοχική νίκη μετά και από εκείνες επί των Ζούλτε-Βάρεγκεμ (4-1 εντός), Οστάνδης (3-1 εντός) και Σαρλερουά (0-1 εκτός), φτάνοντας έτσι τους 39 βαθμούς, που τη φέρνουν στην τέταρτη θέση και στο -2 από την αποψινή της αντίπαλο. Τέσσερις νίκες, τρεις ισοπαλίες και τέσσερις ήττες ο εκτός έδρας απολογισμός της στο φετινό πρωτάθλημα.

**Ισχύει μόνο για εγγεγραμμένα μέλη της Interwetten.