Για τον 3ο προκριματικό γύρο του Champions League, ο Άγιαξ υποδέχεται στο Άμστερνταμ τη Σταντάρ Λιέγης (21:30) και η Interwetten προσφέρει τον αγώνα με πλήθος αγορών.

Πήρε μεν το προβάδισμα για την πρόκριση με το 2-2 στο πρώτο παιχνίδι στη Λιέγη ο Άγιαξ, ωστόσο αν ήταν πιο προσεκτικός στα μετόπισθεν, θα μπορούσε να πάρει ακόμη και στο Βέλγιο, αφού βρέθηκε να κερδίζει με 2-0 στο πρώτο ημίχρονο. Είναι το ακλόνητο φαβορί για την πρόκριση στα πλέι οφ, αλλά θα πρέπει να το αποδείξει και στον αγώνα ρεβάνς στην έδρα του. Δεν ξεκίνησε καλά τις υποχρεώσεις του στο εγχώριο πρωτάθλημα, μένοντας στο ισόπαλο 1-1 με την Χέρακκλες εντός έδρας.

Στον αντίποδα, η Σταντάρ Λιέγης πραγματοποίησε ένα κάκιστο πρώτο ημίχρονο στο πρώτο παιχνίδι με τον “Αίαντα” και βρέθηκε να χάνει 2-0 στο πρώτο ημίχρονο. Στην επανάληψη αντέδρασε, μείωσε σε 1-2 στο 67′, κυνήγησε έπειτα την ισοφάριση και την πέτυχε με πέναλτι στην εκπνοή της αναμέτρησης (2-2 στο 94′). Δύσκολο το έργο της για πρόκριση, θα κάνει τα… πάντα για την έκπληξη. Έρχεται από εντός έδρας απώλεια στο πρωτάθλημα, 0-0 με τη Σερκλ Μπριζ.

**Ισχύει μόνο για εγγεγραμμένα μέλη της Interwetten.