Για την 2η αγωνιστική της Primera Division, η Ατλέτικο υποδέχεται τη Βαγιεκάνο (21:15) και η Interwetten προσφέρει τον αγώνα με πλήθος επιλογών.

Ισόπαλη 1-1 με τη Βαλένθια στο “Μεστάγια” αναδείχθηκε στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος η Ατλέτικο Μαδρίτης. Προηγήθηκε με τον Κορέα στο 26′ (0-1), δεν ήταν καλύτερη από την αντίπαλο και από ένα σημείο και μετά πιέστηκε από τους γηπεδούχους, με αποτέλεσμα να δεχθεί την ισοφάριση στο 56′ της συνάντησης (1-1). Σήμερα θα ψάξει την πρώτη της νίκη στο πρωτάθλημα απέναντι στη “συμπολίτισσα” Βαγιεκάνο.

Από την άλλη πλευρά, η Βαγιεκάνο συνόδευσε με τον χειρότερο τρόπο την επιστροφή της στην Πριμέρα, γνωρίζοντας την εντός έδρας ήττα 4-1 από τη Σεβίλλη. Παρέδωσε πνεύμα από το πρώτο ημίχρονο, όπου βρέθηκε να χάνει 0-3. Στην επανάληψη προσπάθησε να σώσει τα προσχήματα, δέχθηκε τέταρτο στο 79′ (0-4) και απλά μείωσε με πέναλτι στο 85′ της συνάντησης.

**Ισχύει μόνο για εγγεγραμμένα μέλη της Interwetten.