Για την 3η αγωνιστική του ισπανικού πρωταθλήματος, η Ρεάλ Μαδρίτης υποδέχεται στο “Σαντιάγκο Μπερναμπέου” τη Λεγκανές (21:45) και η Interwetten προσφέρει τον αγώνα με πλήθος αγορών.

Διπλασίασε τις νίκες τις στην αρχή της χρονιάς η Ρεάλ Μαδρίτης, κερδίζοντας χωρίς ιδιαίτερα προβλήματα με 4-1 της  Χιρόνα στην Καταλονία. Βρέθηκε πίσω στο 16′ (1-0), ισοφάρισε με πέναλτι στο 39′ (1-1). Στην επανάληψη ήταν ανώτερη στο 59′ είχε πάρει ήδη αέρα δύο τερμάτων (1-2), αυξάνοντας τον δείκτη του σκορ στο 80′ της συνάντησης (1-4). Στην πρεμιέρα της Πριμέρα η “βασίλισσα” νίκησε 2-0 τη “συμπολίτισσα” Χετάφε.

Στον αντίποδα, η Λεγκανές έμεινε στην ισοπαλία 2-2 με τη Σοσιεδάδ εντός έδρας. Πίσω στο σκορ από το 11′ (0-1), δέχθηκε άμεσα δεύτερο στο 17′ (0-2), έβγαλε αντίδραση στην επανάληψη, αρχικά μείωσε στο 54′ (1-2), ισοφαρίζοντας στο 88′ της συνάντησης (2-2). Αγνοεί τη λέξη νίκη στο πρωτάθλημα η Λεγκανές, στην πρεμιέρα είχε γνωρίσει την ήττα 2-1 από την Αθλέτικ Μπιλμπάο εκτός έδρας.