Στα πλαίσια της 36ης αγωνιστικής στη Serie A, η Ίντερ φιλοξενεί την Κιέβο (22:00), με την Interwetten να προσφέρει την αναμέτρηση με πλήθος αγορών!

Από ένα αήττητο σερί έξι αγώνων για το πρωτάθλημα προέρχεται η Ίντερ, όπου και μετράει δυο νίκες και τέσσερις ισοπαλίες. Για την προηγούμενη αγωνιστική, το σύνολο του Λουτσιάνο Σπαλέτι αντιμετώπισε την Ουντινέζε, εκτός, με την οποία μοιράστηκε από ένα βαθμό, μετά και το μεταξύ τους 0-0. Αυτή ήταν και η τρίτη διαδοχική της ισοπαλίας, έχοντας προηγηθεί εκείνες με Ρόμα (1-1 εντός) και Γιουβέντους (1-1 εντός). Έφτασε τους 63 βαθμούς και βρίσκεται στην τέταρτη θέση, απέχοντας δύο βαθμούς από την τρίτη Αταλάντα. Μπροστά στο κοινό της έχει απολογισμό εννέα νίκες, πέντε ισοπαλίες και τρεις ήττες στο φετινό πρωτάθλημα, ούσα χωρίς νίκη στα τέσσερα τελευταία αντίστοιχα παιχνίδια της (0-3-1).

Μετά από δυο αναμετρήσεις με απολογισμό μια νίκη και μια ισοπαλία. η Κιέβο γνώρισε και πάλι την ήττα. Για την προηγούμενη αγωνιστική, το σύνολο του Ντομένικο Ντι Κάρλο φιλοξένησε τη Σπαλ, γνωρίζοντας την ήττα με 0-4. Βρέθηκε πίσω από το όγδοο λεπτό, δεχόμενη ακόμη τρία στο δεύτερο ημίχρονο της αναμέτρησης. Σημειώθηκε Over 2.5 στα έξι από τα επτά τελευταία της παιχνίδια. Με 15 βαθμούς, βρίσκεται στην τελευταία θέση, έχοντας υποβιβαστεί εδώ και καιρό από την κατηγορία. Μακριά από την έδρα της έχει απολογισμό μια νίκη, έξι ισοπαλίες και εννέα ήττες στο φετινό πρωτάθλημα, παίρνοντας το μοναδικό της διπλό στην πιο πρόσφατη έξοδό της.