Στα πλαίσια της πέμπτης αγωνιστικής των ομίλων στα προκριματικά του Euro 2020, η Ρουμανία φιλοξενεί την Ισπανία (21:45) και η Interwetten προσφέρει την αναμέτρηση με πλήθος αγορών!

Από ένα αήττητο σερί τριών αναμετρήσεων στα προκριματικά προέρχεται η Ρουμανία, έχοντας απολογισμό δυο νίκες και μια ισοπαλία. Για την περασμένη αγωνιστική, το σύνολο του Κόσμιν Κόντρα φιλοξενήθηκε από τη Μάλτα, της οποίας και επικράτησε με 0-4. Ο Πούσκας με δυο προσωπικά τέρματα (7′, 29′), έδωσε σαφές προβάδισμα στην ομάδα του, με τον Τσίπτσιου να κάνει τρία τα τέρματα της, πέντε λεπτά αργότερα. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Μαν στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων. Σημειώθηκε Over 2.5 στα τέσσερα τελευταία της παιχνίδια. Αήττητη στα επτά τελευταία επίσημα εντός της, με τέσσερις νίκες και τρεις ισοπαλίες.

Το απόλυτο έχει η Ισπανία, μετά από τέσσερις αναμετρήσεις στα φετινά προκριματικά. Για την περασμένη αγωνιστική, το σύνολο του Λουίς Ενρίκε φιλοξένησε τη Σουηδία, της οποίας και επικράτησε με 3-0. Ο Σέρχιο Ράμος άνοιξε το σκορ με πέναλτι στο 64′, ενώ με τον ίδιο τρόπο, ο Μοράτα διπλασίασε τα τέρματα της στο 85′. Δυο λεπτά αργότερα, ο Μίκελ Ογιαρθάμπαλ διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα. Σημειώθηκε Over 2.5 στα επτά από τα οκτώ τελευταία της παιχνίδια. Πανηγύρισε το διπλό στα τέσσερα από τα πέντε τελευταία επίσημα εκτός της, έχοντας παράλληλα και μια ήττα.