Σε εξ’ αναβολής αναμέτρηση για την 29η αγωνιστική της Championship, η ΚΠΡ υποδέχεται τη Γουέστ Μπρομ (21:45), την οποία η Interwetten προσφέρει με πλήθος αγορών!

Αγνοεί τους τρεις βαθμούς της νίκης εδώ και επτά αναμετρήσεις για το πρωτάθλημα η ΚΠΡ, όπου και μετράει δυο ισοπαλίες και πέντε ήττες. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Στιβ ΜακΛάρεν αντιμετώπισε τη Μπρίστολ Σίτι, εκτός έδρας, γνωρίζοντας την ήττα με 2-1. Αν και πήρε κεφάλι στο σκορ με τον Σμιθ στο 45′, είδε την αντίπαλό της να ισοφαρίζει στο 73′ και εν τέλει “κλέβει” τη νίκη με πέναλτι στις καθυστερήσεις. Αυτή ήταν και η πέμπτη διαδοχική της ήττα στο πρωτάθλημα, με τις τέσσερις πιο πρόσφατες να είναι με G/G και Over. Βρίσκεται στην 18η θέση της κατάταξης, έχοντας συγκεντρώσει 39 βαθμούς, ούσα δέκα πόντους μακριά από την επικίνδυνη ζώνη. Στις επτά νίκες, δυο ισοπαλίες και έξι ήττες ο απολογισμός της σε εντός έδρας αναμετρήσεις για το πρωτάθλημα, αγνοώντας το διπλό στις τρεις τελευταίες εξόδους της (0-1-2). Το Σάββατο, ηττήθηκε με 0-1 από τη Γουότφορντ, εντός, και αποκλείστηκε από το FA Cup.

Αήττητη εδώ και τρία παιχνίδια για το πρωτάθλημα η Γουέστ Μπρομ, όπου και μετράει δυο νίκες και μια ισοπαλία. Το Σάββατο, η ομάδα του Ντάρεν Μουρ αντιμετώπισε την Άστον Βίλα, εκτός, κόντρα στην οποία κατάφερε να πάρει τη νίκη με 0-2. Ο Ρόμπσον Κανού στο 41′ έδωσαν το προβάδισμα στην ομάδα του και τέσσερα λεπτά αργότερα, ο Τζέι Ροντρίγκεζ διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα. Κάπως έτσι, έφτασε τους 57 βαθμούς και βρίσκεται στη τέταρτη θέση, απέχοντας τέσσερις πόντους από την τριάδα. Στις εννέα νίκες, τρεις ισοπαλίες και τέσσερις ήττες ο εκτός έδρας απολογισμός της στο φετινό πρωτάθλημα, επικρατώντας στις επτά από τις οκτώ τελευταίες εξόδους (7-0-1), με τις τρεις πιο πρόσφατες να ολοκληρώνονται με N/G και Under.