Στα πλαίσια των play-offs του Champions League, η Ρόζενμποργκ φιλοξενεί τη Ντιναμό Ζάγκρεμπ (22:00) και η Interwetten προσφέρει την αναμέτρηση με πλήθος αγορών!

Στις νίκες επέστρεψε η Ρόζενμποργκ, μετά από δυο αναμετρήσεις, όπου και μετρούσε μια ισοπαλία και μια ήττα. Το περασμένο Σάββατο, το σύνολο του Έιρικ Χόρνελαντ φιλοξένησε τη Στάμπαεκ, στα πλαίσια της Eliteserien, της οποίας και επικράτησε με 3-2. Βρέθηκε πίσω με πέναλτι στο όγδοο λεπτό, κατάφερε να κάνει την ανατροπή με τους Σόντερλουντ (28′), Αντεγκμπένρο (63′) και Χέλαντ (πεν. 75′), πριν οι φιλοξενούμενοι μειώσουν για το τελικό αποτέλεσμα στο 82ο λεπτό. Σημειώθηκε G/G στα έξι από τα επτά τελευταία επίσημα παιχνίδια της. Επικράτησε και στα επτά τελευταία εντός της, ανεξάρτητα από τη διοργάνωση.

Αγνοεί την ήττα στη σεζόν η Ντιναμό Ζάγκρεμπ, έχοντας απολογισμό εννέα νίκες και δυο ισοπαλίες σε όλες τις διοργανώσεις. Στο τελευταίο παιχνίδι της, το σύνολο του Νενάντ Μπιέλιτσα φιλοξένησε τη Ρόζενμποργκ, στα πλαίσια των play-offs του Champions League, κόντρα στην οποία επικράτησε με 2-0. Ένα εύστοχο πέναλτι του Πέτκοβιτς στο όγδοο λεπτό και ένα τέρμα του Όρσιτς στο 28′, ήταν και αυτά που της έδωσαν σαφές προβάδισμα πρόκρισης. Σημειώθηκε N/G στα τρία από τα τέσσερα τελευταία επίσημα παιχνίδια της. Εκτός έδρας μετράει τέσσερις νίκες και μια ισοπαλία, ανεξάρτητα από τη διοργάνωση.

Στην Interwetten μπορείτε να βρείτε πλήθος από στοιχηματικές επιλογές για το συγκεκριμένο παιχνίδι, όλα τα βασικά στοιχήματα, μέχρι ειδικά ομάδων και παικτών, αλλά και κάρτες, κόρνερ και σκόρερ, μεταξύ άλλων.