Για τη δεύτερη αγωνιστική της βραζιλιάνικης Serie A, η Σάντος υποδέχεται τη Φλουμινένσε (01:15) και η Interwetten προσφέρει την αναμέτρηση με πλήθος αγορών!

Ξεκίνημα με το δεξί πραγματοποίησε στο φετινό πρωτάθλημα η Σάντος. Για την πρώτη αγωνιστική, η ομάδα του Χόρχε Σαμπάολι φιλοξενήθηκε από τη Γκρέμιο, στην έδρα της οποίας πήρε τη νίκη με 1-2. Ο Εντουάρντο Σάσα άνοιξε το σκορ στο έκτο μόλις λεπτό, με τον Φελίπε Ζόναταν να διπλασιάζει τα τέρματα της λίγο πριν το μισάωρο, πριν οι γηπεδούχοι μειώσουν στο τελικό αποτέλεσμα, στις καθυστερήσεις του αγώνα. Τρίτη νίκη στα τέσσερα τελευταία επίσημα παιχνίδια της, έχοντας παράλληλα και μια ήττα. Και στα τέσσερα πάντως σημειώθηκε 2-3 Goals. Πήρε τη νίκη και στα τέσσερα τελευταία εντός της, στα οποία δεν δέχθηκε ούτε γκολ.

Αντιθέτως, η Φλουμινένσε ξεκίνησε με ήττα τη δική της πορεία στο φετινό πρωτάθλημα. Για την πρώτη αγωνιστική, η ομάδα του Φερνάντο Ντινίζ υποδέχθηκε τη Γκοϊάς, από την οποία και ηττήθηκε με 0-1. Έχασε την ευκαιρία να προηγηθεί, με τον Λουσιάνο να αστοχεί σε πέναλτι στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους, για να δεχθεί εν τέλει το γκολ, ένα λεπτό πριν το φινάλε. Αυτό ήταν και το έκτο διαδοχικό παιχνίδι της, στο οποίο σημειώνεται Under 2.5. Παράλληλα, δεν έχει πανηγυρίσει κάποιο διπλό στα τέσσερα τελευταία ματς που έδωσε μακριά από την έδρα της, όπου και μετράει από δύο ισοπαλίες και ήττες.