Στα πλαίσια της 35ης αγωνιστικής στη Serie A, η Μίλαν φιλοξενεί τη Μπολόνια (21:30) και η Interwetten προσφέρει την αναμέτρηση με πλήθος αγορών!

Επιστροφή στις ήττες για τη Μίλαν, μετά από δυο παιχνίδια με απολογισμό μια νίκη και μια ισοπαλία. Για την προηγούμενη αγωνιστική, το σύνολο του Τζενάρο Γκατούζο αντιμετώπισε την Τορίνο, εκτός έδρας, γνωρίζοντας την ήττα με 2-0. Βρέθηκε πίσω στο 58′, ενώ έντεκα λεπτά αργότερα δέχθηκε και δεύτερο τέρμα, ολοκληρώνοντας παράλληλα το ματς με παίκτη λιγότερο, μετά και την αποβολή του Ρομανιόλι, εννέα λεπτά πριν το φινάλε. Στα πέντε από τα έξι τελευταία της ματς σημειώθηκε Under 2.5. Έχοντας συγκεντρώσει 56 βαθμούς, βρίσκεται στην έβδομη θέση της κατάταξης, απέχοντας ένα πόντο από την εξάδα και με ματς λιγότερο. Εντός έδρας μετράει δέκα νίκες, τέσσερις ισοπαλίες και τρεις ήττες στο φετινό πρωτάθλημα, έχοντας υποστεί μια ήττα στα οκτώ τελευταία παιχνίδια εξ αυτών (5-2-1).

Από ένα αήττητο σερί τεσσάρων αναμετρήσεων προέρχεται η Μπολόνια, όπου και μετράει τρεις νίκες και μια ισοπαλία. Για την προηγούμενη αγωνιστική, το σύνολο του Σίνισα Μιχαΐλοβιτς φιλοξένησε την Έμπολι, της οποίας και επικράτησε με 3-1. Έχοντας βρεθεί πίσω στο 17ο λεπτό, έφτασε στην ανατροπή με τους Σοριάνο (51′), Ορσολίνι (82′) και Σανσόνε (90’+5). Στα έξι από τα επτά τελευταία της ματς σημειώθηκε Over 2.5. Με τους τρεις βαθμούς που πήρε, έφτασε τους 37 συνολικά και βρίσκεται στην 15η θέση, έχοντας μια διαφορά πέντε πόντων από τη ζώνη του υποβιβασμού. Εκτός έδρας μετράει δύο νίκες, έξι ισοπαλίες και εννέα ήττες στο φετινό πρωτάθλημα.