Στα πλαίσια του πρώτου προκριματικού γύρου στο Europa League, η Ρέιντζερς φιλοξενεί τη Τζόσεφ (21:45) και η Interwetten προσφέρει την αναμέτρηση με πλήθος αγορών!

Σαφές προβάδισμα πρόκρισης έχει αποκτήσει η Ρέιντζερς από το πρώτο κιόλας παιχνίδι με αντίπαλο τη Τζόσεφ. Την περασμένη Πέμπτη, η ομάδα του Στίβεν Τζέραρντ έκανε επίδειξη δύναμης και έφυγε με το επιβλητικό 0-4 από το Γιβραλτάρ. Μετά από το “άσφαιρο” πρώτο ημίχρονο, ο Τζακ άνοιξε το σκορ στο 50′ και έξι λεπτά αργότερα, ο Ότζο διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του. Στο 68′, ο Γκόλντσον ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 3-0, με τον Μορέλος να διαμορφώνει το τελικό αποτέλεσμα στο 77ο λεπτό.

Δεν τίθεται θέμα σύγκρισης μεταξύ των δυο ομάδων, με τους Σκωτσέζους να είναι πιο έμπειροι και πιο ποιοτικοί από την αντίπαλό τους. Το 0-4 του πρώτου αγώνα, δύσκολα θα ανατραπεί απόψε και να χάσουν τη πρόκριση οι “μπλε” της Γλασκώβης. Ο νικητής θα αντιμετωπίσει στο δεύτερο προκριματικό του Europa League μια εκ των Κορκ Σίτι ή Πρόγκρες Νιέντεκορν.

Στην Interwetten μπορείτε να βρείτε πλήθος από στοιχηματικές επιλογές για το συγκεκριμένο παιχνίδι, όλα τα βασικά στοιχήματα, μέχρι ειδικά ομάδων και παικτών, αλλά και κάρτες, κόρνερ και σκόρερ, μεταξύ άλλων.